banner341

Alaçam'da Aç Kalan Sokak Hayvanları Unutulmadı

Alaçam Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri hayvanların aç almaması için ilçe genelinde parklara ,bahçelere ve belirlenen noktalara periyodik olarak yem ve mama bırakıyor.

ABONE OL

Kısa sürede küresel bir salgın haline gelen korona virüsü, sadece insanların yaşamını değil sokak hayvanlarının da hayatını olumsuz etkiledi. Bu zor günlerde sokak hayvanlarını unutmayan Alaçam Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri hayvanların aç almaması için ilçe genelinde parklara ,bahçelere ve belirlenen noktalara  periyodik olarak  yem ve mama bırakıyor.

Alaçam Belediye Başkanı İlyas ACAR, “Koronavirüs tedbirleri kapsamında birçok işletme geçici süreliğine kapatıldı ve hayvan sever vatandaşlarımız  gerekmedikçe dışarı çıkmıyor. Bu süreçte sokakta yaşayan dostlarımız  yem bulmakta sıkıntı çekiyor. Koronavirus tedbirleri kapsamına sokak hayvanlarını da dahil ettik. Besin kaynağı bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarını düzenli olarak yemleme işlemine başladık. Çalışmalarımıza periyodik olarak devam edeceğiz hiç bir canlıyı mağdur etmeyeceğiz”, dedi.   

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4