banner367

Alaçam'da girişimcilik protokolü imzalandı

Alaçam Belediyesi Başkanlığı, Alaçam Ziraat Odası Başkanlığı ve Bafra İŞKUR Şube Müdürlüğü işbirliğinde 2018 yılının 2. Girişimcilik Eğitimi için protokol düzenlendi. Alaçam ilçesinde ikamet edenlerin kendi işlerini kurmaları, toplumsal hayata devletimizin verdiği teşviklerden haberdar olmaları için girişimcilere yönelik eğitimlere tüm hızıyla devam ediyor.

Alaçam'da girişimcilik protokolü imzalandı ABONE OL
Alaçam Belediye Başkanlığı makamında yapılan imza töreninde Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, Alaçam Ziraat  Odası Başkanı Hüseyin Bedir, İŞKUR Bafra Hizmet Merkez Müdürü Yakup Ergenlik, Alaçam Belediye Başkan Yardımcısı Aşkın Cansız ve Alaçam Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Mustafa Söylemez katıldı.
Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar; ilçemizde her ferdin eğitim talebini karşılamak için elimizden gelenin fazlasını yapmaktayız. Bunun için tüm kurumlarla eş güdümlü çalışmalar yapmaktayız. Amacımız o ki; ilçemizde her türlü girişimin önünü açmak. Özellikle iş bulma güçlüğü yaşayan engellilerimizin sosyal ve ekonomik hayatın her alanında yer alması için tüm çabalarımızı seferber etmekteyiz. Engelli vatandaşlarımızın gerek KOSGEB, gerekse İŞKUR desteklerinden faydalanabileceklerini, bunun için gerekli destekleri sunmaya hazırız. Talepleri doğrultusunda girişimcilik eğitimleri düzenleyerek önlerini açmak için gerekli çalışmaları yapıyoruz.  KOSGEB tarafından kendi işini kurmak isteyenlere proje karşılığında 50.000 TL hibe, 100.000 TL ise geri ödemeli faizsiz kredi desteğinde bulunmaktadır. Girişimcilerimizin cesur olmalarını temenni ederim. Eğitim için başvurular başlamış olup, mülakat 22 Mart tarihinde Belediyemiz binasında yapılacaktır.
Alaçam Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir; ‘’Alaçam Ziraat Odası olarak üyelerimizin ve ilçemizin taleplerine sessiz kalamayız. İlçemiz için faydalı olan her türlü girişimi desteklemekten kaçınmayız. Kurumlarla işbirliği yapıldığında daha olumlu neticeler alındığını gördüğümüz için bu işbirliği protokolünü imzaladık. Umarım ilçemiz ve girişimcilerimiz için faydalı olur,’’ dedi.
İŞKUR Bafra Hizmet Merkezi Müdürü Yakup Ergenlik; İŞKUR, Engelli vatandaşlarımıza proje karşılığında 3 bin TL kuruluş işlemleri desteği, 11 bin TL İşletme gideri desteği ve 36 bin TL kuruluş desteği olmak üzere toplamda 50 bin TL destek sunarken, eski hükümlülere ise eski hükümlülere de kendi işini kurmaları için brüt asgari ücretin 15 katına kadar hibe desteği verildiğini, bu sayede engelliler ve eski hükümlüler yeniden sosyal hayata katkı sağlanmış olacaklardır. Kendi işini kurmak isteyen girişimcilerinde KOSGEB desteklerinden faydalanabileceğini belirtti.
Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2018, 06:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4