banner341

Atakum Belediyesi’nden evde destek

Atakum Belediyesi'nin 65 yaş üzeri ve dezavantajlı yurttaşlar için oluşturduğu Evde Destek Hizmetleri Birimi faaliyete başladığı 2021 yılının haziran ayından itibaren 95 haneye 665 defa destek ulaştırdı.

Atakum Belediyesi’nden evde destek ABONE OL
GALERİ HABERİN İÇİNDEN
Bağışlarınız Kan Olsun Can Olsun

Bağışlarınız Kan Olsun Can Olsun

Atakum Belediyesi'nin 65 yaş üzeri ve dezavantajlı yurttaşlar için oluşturduğu Evde Destek Hizmetleri Birimi 2021 yılının haziran ayında çalışmalarına başladı. Ekipler, haziran-aralık döneminde uzman kadrosu ile 95 haneye 665 defa dayanışma ulaştırarak evlerde temizlik, kişisel bakım, psikolojik destek ve teknik alanlarda yoğun mesai harcadı. 

EVLERE DÜZENLİ ZİYARETLER 
Sosyal belediyecilik anlayışını tüm projelerinde ortaya koyan Atakum Belediyesi, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'nin, "Evdeki ihtiyaçlarınızda, Atakum Belediyesi yanınızda" diyerek duyurduğu Evde Destek Hizmetleri Birimi ile 2021 yılında 65 yaş üstü ve dezavantajlı vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracak çalışmalara imza attı. Evde temizlik, kişisel bakım, psikolojik ve teknik destek için Atakum Belediyesi ekipleri haziran ayından itibaren çalışmalarına başladı. Düzenli olarak ziyaret gerçekleştirerek yaş almış veya dezavantajlı grupta bulunan yurttaşlara destek veren ekipler, 95 haneye 665 defa destek ulaştırdı. 

UZMAN EKİP SAHADA 
Evde Destek Hizmetleri Birimi bünyesinde vatandaşlara psikolojik destek sağlamak için iki psikolog, saç bakımı için bir kuaför, evde temizlik işlerini gerçekleştirebilmek için altı temizlik personeli, yaş almış vatandaşların bakımı için iki yaşlı bakım uzmanı, tansiyon, nabız, şeker ölçümü yapacak bir hemşire ile tamir ve onarım gibi teknik ihtiyaçları karşılayabilmek için iki teknik personel hazır bulunuyor. Evde destek hizmetinden faydalanmak isteyen Atakumlular, 0362 437 43 18 ve 0552 963 02 80 numaralı hattan belediyeye ulaşıp talep oluşturabiliyor. Evde Destek Hizmetleri Birimi, belirlenen şartlara uyan yurttaşların yer aldığı listeler doğrultusunda belediye hizmetini kent geneline ulaştırıyor. 

 

Güncel Samsun Haberleri - Son Dakika Samsun Haberleri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4