banner341

Bafra Belediyesi meslek sahibi yapıyor

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” çalışmaları kapsamında İŞKUR Bafra Hizmet Merkezi işbirliği ile düzenlenen Mesleki Eğitim Kursları ile Girişimcilik Eğitimi Programına katılan kursiyerleri ziyaret etti.

Bafra Belediyesi meslek sahibi yapıyor ABONE OL

Başkan Şahin, kursiyerlere yaptığı konuşmada mesleki eğitimin önemine vurgu yaptı. Piyasada vasıfsız, nitelik yoksunu işsizlerin çok olduğunu, düzenlenen mesleki eğitim kursları ile bunun önüne geçmeye çalıştıklarını belirtti. Belediye olarak İŞKUR tarafından düzenlenen tüm kurslara destek olacaklarını söyleyen Şahin, “Halkımızın taleplerine kapalı olmamız mümkün değil.” Dedi. Başkan Şahin, gerek girişimcilik eğitimleri, gerekse ihtiyaç duyulan mesleklerle ilgili Mesleki Eğitim Kurslarını İŞKUR ile birlikte düzenleyeceklerini belitti. 

Kurslara katılan kursiyerler ile Bafra İŞKUR Hizmet Merkezi Müdürü Yakup Ergenlik, katkılarından dolayı Belediye Başkanı Zihni Şahin’e teşekkürlerini sundu. Ergenlik, eğitimlerin düzenlenmesinden oldukça memnun kaldıklarını dile getirerek, belediyenin destekleri olduğu müddetçe daha güzel çalışmalara katkı sunacaklarını, istihdamın arttırılması ve nitelikli eleman yetiştirilmesi hususunda çaba göstereceklerini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2017, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4