Bakan Turhan Vezirköprü Halkına Söz Verdi

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ve ilçe halkı tarafında kurban kesilerek karşılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan,"Havza ile Vezirköprü arasındaki duble yol çalışmalarına başlıyoruz"dedi.

Bakan Turhan Vezirköprü Halkına Söz Verdi ABONE OL

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’la Vezirköprü ziyareti sırasında Samsun Valisi Osman Kaymak, Ak Parti Samsun Milletvekli Dr Ahmet Demircan, Ak Parti Samsun Milletvekli Fuat Köktaş,  Büyükşehir Mustafa Demir,Ak Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu  eşlik etti. Vezirköprü Belediye Başkanlığında gazetecilere açıklamalarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan Havza ile Vezirköprü ilçeleri arasındaki yolu bölünmüş yol yapmak için proje çalışmalarını tamamladıklarını ifade etti.   

‘ÇALIŞMALARIMIZA BAŞLIYORUZ’
Projenin ihalesinin önümüzdeki ay yapılarak çalışmalara başlanacağını aktaran Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, "Bu koridor doğu, batı istikametindeki Havza'dan başlayıp Gerede'de bitiyor. Bu koridor, Gerede, İsmetpaşa, Karabük, Kastamonu'nun Araç, Taşköprü ilçeleri ile Sinop'un Boyabat, Durağan ilçesi ile Samsun'un Vezirköprü'yü kapsıyor. Durağan'a kadar batı istikameti yapıldı. Şimdi de Havza ile Vezirköprü arasındaki çalışmaları başlatacağız. Ardından proje çalışmaları devam eden Vezirköprü ile Durağan arasındaki kesimi de proje çalışmaları bittikten sonra bölünmüş yol olarak hizmete alacağız. Gerede'den başlayıp Havza'da biten bu koridordaki yol çalışmalarını tamamlayacağız" diye konuştu.
Haber:Köksal ÖNER

Yalçın Karataş

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4