banner341

Başkan Edis: Devraldığımız Mirasa Sahip Çıkıyoruz

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis,"23 Nisan, Türk Milletinin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birisidir" dedi.

Başkan Edis: Devraldığımız Mirasa Sahip Çıkıyoruz ABONE OL

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını evlerinde kutlayarak, geçirecek olan öğrencilere seslenen Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis,"23 Nisan, Türk Milletinin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birisidir" dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’üncü yıldönümü nedeniyle geleceğimizin teminatı olan  çocuklarımızı  bu yıl koronavirüs salgınından uzak tutmak amacıyla anne ve babaları ile birlikte evlerinde kalarak kutlayacaklarını belirten Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis,"100 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulmasıyla bu topraklarda başlayan bağımsızlık mücadelesi, bugün tüm dünya çocukları için bir bayramdır. Bu günü bir bayram olarak geleceğin teminatı olan çocuklara armağan eden Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, böylelikle çocuklara verdiği değeri ve yeni Türk Ulusunun geleceğinin çocukların omuzlarında yükseleceğini işaret etmiştir" dedi.

‘ÜZERİNİZE BİR TAKIM GÖREVLER DÜŞMEKTEDİR’
Bu bayram, Türkiye Cumhuriyeti’nin çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesi olduğunu işaret eden Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis," Sevgili çocuklar, Yarınlarımızın teminatı olan sizlerin, geleceğin büyükleri olarak üzerinize bir takım görevler düşmektedir. Köklü mirasımızı, tarihi zenginliğimizi geleceğin dünyasına taşımak, bizlerin olduğu kadar sizlerin de vazifeleri arasındadır. Unutmayınız ki, insanlığın ve Türk kültürünün iç içe olduğu bir Ülkenin içerisinde yaşıyorsunuz. Milletimizin aydınlık yarınlarını kucaklayan çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli, mutlu ve özgür bireyler olarak hayata devam etmeleri en büyük arzumuzdur" diye konuştu.

‘TESLİM ALDIĞIMIZ BAYRAĞIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ’
Bugün bizlere düşen görev de teslim aldığımız bu kutsal emaneti bizden sonra yaşatacak olan nesillere en ileri seviyede teslim edeceklerini vurgulayan Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, "Çocuklarımızın özgür düşünceli, sorgulayan, donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri ortak hedefimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve Milli Mücadelede emeği geçen herkesi saygı ve rahmetle anıyor; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum" ifadelerini kullandı.
Haber:Köksal ÖNER

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4