Başkan Genç: Projeler bizi hedefe yaklaştırıyor

Geçtiğimiz yılın faaliyet raporunu meclis üyeleri ile paylaşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Türkiye ve dünya ölçeğinde örnek gösterilecek projelere imza attık ve atmaya devam ediyoruz. Şehrimizde yaptığımız her yatırım hedefimize bizi biraz daha yaklaştırıyor" dedi.

Başkan Genç: Projeler bizi hedefe yaklaştırıyor ABONE OL

Canik Belediyesi'nin Nisan ayı ilk Meclis Toplantısı yapıldı. Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in Başkanlık ettiği Meclis Toplantısında 2017 yılı Faaliyet Raporu okunurken, Meclis üyelerine sunuldu. Mecliste yaptığı konuşmada 14 yıldır olduğu gibi 2017 yılında da yerel hizmetlerin yanısıra ulusal ve uluslararası düzeyde önemli çalışmalara imza attıklarını belirten Başkan Genç, dolu dolu bir faaliyet yılını geride bıraktıklarını belirterek, ürettikleri projelerle hem örnek olacak çalışmalara imza attıklarını hem de şehrin gelişimine katkıda bulunduklarını söyledi.

'DOLU DOLU FAALİYET RAPORU'

Toplantıda 2014 Yılı Faaliyet Raporu'nu Meclis Üyeleri ile paylaşan Başkan Osman Genç, "Tam dört yılı geride bıraktık. Daha önceki yıllarda olduğu gibi 2017 Faaliyet Raporumuz da dolu dolu. İlçelere örnek teşkil eden ve Samsun'a katma değer katan yerel bir belediye olarak, şehrin ufkunu dünya ufkuyla biraraya getirme hedefiyle çalışıyoruz. Hayata geçirdiğimiz hizmetlerle Samsun'umuza ve Türkiye'mize katkı sağlıyoruz. Canik Belediyesi olarak bundan sonra da Samsun'un ileriye gitmesine yönelik projeler üretmeye devam edeceğiz" dedi.

1 YILDA ONLARCA PROJE

Geçtiğimiz yıl bir çok alanda önemli çalışmalar yaptıklarına vurgu yapan Genç, "Bir çok mahallemize hanım konakları, sıbyan mektepleri, spor tesisleri yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Oyuncak Müzemizi tamamladık, 1071'den 15 Temmuz'a Destanlar Müzemiz hızla tamamlanıyor. Yine Toptepe Mahallemizde 15 Temmuz Şehitler Tepesi ve Meşe Orman Park projelerimizde önemli mesafe aldık. Yavuzselim Mahallemize çok önemli bir kültür merkezi kazandırdık. Canik Millet Camimiz önemli ölçüde ilerledi. Yine onlarca mahallemizde camilerimizi yenileyerek eski kimliğine kavuşturuyoruz. Düzenlediğimiz uluslararası sempozyumlarda bilim insanlarını şehrimizde buluşturduk. Okullarımızda yaptığımız fiziki ve teknolojik yatırımlarla eğitime desteğimiz geçtiğimiz faaliyet döneminde de devam etti" diye konuştu.

Canik Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanan Gelecek Vizyonum projesi kapsamında çeşitli ilçelerden gelen öğrencilerin de katıldığı meclis toplantısında, gündem maddeleri görüşülürken, 2017 yılı faaliyet raporu da meclis üyelerine sunuldu.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2018, 14:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4