Başkan Murat İkiz: Yeni Sistemde hesabı halk soracak

Başkan İkiz 16 Nisan'da yapılacak halk oylaması çalışmaları kapsamında kırsal mahallelere ziyaretlerde bulundu. İkiz; “ Yeni sistemde hesabı halk soracak.” Dedi.

Başkan Murat İkiz: Yeni Sistemde hesabı halk soracak

Başkan İkiz AK Parti İlçe Başkanı Sebahattin Özdemir Belediye Meclis Üyeleri ve Ak parti İlçe yöneticilerin partilerinin başlatmış olduğu “Evet” kampanyası kapsamında Ilıca, Karahalil, Çakıralan ve Erikbelen mahalleleri ziyaret ederek 16 Nisan’da yapılacak olan halk oylaması için “Evet” oyu istediler.

Çalışmalarda yeni sistem ile Türkiye’de siyasi krizler dönemini biteceğini belirten AK Parti Havza İlçe Başkanı Sebahattin Özdemir; “ 94 yıllık geçmişimizde 64 hükümet kuruldu. Ortalama bir buçuk yılda bir hükümet. Ülkemizde çoğu zaman siyasi belirsizlikle hakim oldu. Bunun önüne geçilmesi ve güçlü iktidar için anayasa değişikliği şart. Mevcut Anayasada Cumhurbaşkanı sadece vatana ihanetten yargılanabiliyor. Gelecek yeni sistem ile cumhurbaşkanı yaptığı veya yapmadığı her şeyden sorumlu olacak.” Dedi.
 Başkan İkiz ise Anayasa değişikliği ile Türkiye’nin  önünün açılacağını belirterek; “Biz geçmişte seçim yapılıp da hükümetlerin kurulmadığı dönemleri gördük.  Hükümet kurulduğu halde devam edemeyenleri de gördük. Ülkemiz büyük gelişimleri hep tek adamların döneminde yaşadı. Merhum Adnan Menderes, Merhum Özal ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülkemizde siyasi istikrar ve ekonomi gelişmeler yaşandı. Bu istikrarın devam ve güçlü bir Türkiye için Anayasa değişikliği şart.  Bizim 14 yıllık iktidarlık dönemimizde istikrarın olması Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi güçlü bir siyasi liderin olmasındandır. Böyle güçlü bir siyasi lider olmazsa bugünkü sistem yanıt vermiyor.

 Bizim önerdiğimiz 16 Nisan'da oylanacak olan Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin kendisi istikrar üretiyor. Kimleri ‘Bu sistemde Cumhurbaşkanına kimse dokunmaz’ diyor.  Yeni sistemde hesabı halk soracak. Seçilen 5 yıl sonra yaptıklarının hesabını halka verecek. İstikrar ve güçlü bir Türkiye için evet.” Dedi.
Konuşmaların ardından Başkan İkiz ve AK Parti Havza İlçe Başkanı Sebahattin Özdemir mahal sakinleri sohbet ederek Anayasa değişikliği ile ilgili soruları cevapladılar. 

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2017, 09:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner245

banner4

banner244