banner367

Başkan Yılmaz’dan Kırsal Kalkınma için işbirliği çağrısı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Biz işin zorluğuna, yolun uzaklığına değil, vatandaşımızın memnuniyetine bakıyoruz” dedi.

Başkan Yılmaz’dan Kırsal Kalkınma için işbirliği çağrısı ABONE OL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Tekkeköy Yenidoğan Mahallesi Muhtarı Hasan Yıldırım’ın misafiri oldu.  

BİZ İŞİN ZORLUĞUNA DEĞİL VATANDAŞIMIZIN MEMNUNİYETİNE BAKIYORUZ

Yenidoğan Mahallesi’nin de içinde bulunduğu 17 kilometrelik grup yolunun yapımında 7 milyon TL ödenek kullanıldığını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Samsun’umuzun her yerinde böyle kaliteli, konforlu yollar yapmak için çalışıyoruz. Yenidoğan Mahallemiz ilçe merkezine oldukça uzak ve bol virajlı bir yola sahip. Biz işin zorluğuna, yolun uzaklığına değil, vatandaşımızın memnuniyetine bakıyoruz. Bu yüzden ayrım yapmadan Samsun’umuzun her ilçesinde yol çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şantiyeye çevirdiğimiz Samsun’umuzda bu yıl içinde birçok soruna daha kalıcı çözüm üretmeye çalışacağız. Gezdiğimiz her ilçede mahallelerimizi ziyaret ettiğimde vatandaşımızın yüzünün gülüyor olmasını görmek beni motive ediyor. İşte bu gülen yüzleri arttırmak için durmadan, var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

KIRSAL KALKINMAYI ARTTIRMAK İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞALIM

Köylerde çiftçilik faaliyetlerinin çok alt seviyelerde olduğunu, köyden şehirlere göç edilmesi sonucu rençberliğin unutulduğundan dolayı üzüntü duyduğunu belirten Başkan Yılmaz, “Köylülüğü, rençberliği bıraktık. Bunlar bize lazım. Ne olur bu konularda geri kalmayın. Kırsal kalkınma konusunda lütfen bizim Kırsal Kalkınma Daire Başkanımız Mehmet Akif Özdemir ile irtibat kurun. Köyünüzde neler yapılabilir, ne yapmak istiyorsunuz anlatın. İstişare ederek üretimi sağlayalım. Bizim en büyük isteğimiz köylerimizde rençberliğin artmasıdır. İktisaden güçlü olmamız lazım. Ve bunun olması için üretimin artması gerekmektedir” diyerek şehirlerden köye göçün sağlanması için her türlü projeye açık olduklarını ifade etti.

BÜYÜKŞEHİR YILLARDIR DEVAM EDEN SORUNLARIMIZI ÇÖZDÜ

Mahallelerine giden grup yolunun kısa sürede yapılarak ulaşım sorunun çözülmesinden dolayı başkan Yılmaz’a teşekkür eden Yenidoğan Mahallesi Muhtarı Hasan Yıldırım ise, “Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz’a mahallemize yaptığı çalışmalardan dolayı mahallemizin halkı adına canı gönülden teşekkür ediyorum. Bizim yıllardır devam eden sorunlarımızı çözerek bizi rahatlattı. Allah ondan razı olsun” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2018, 19:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4