Canik Belediyesi denetimleri sıklaştırdı

Canik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin ilçe genelinde vatandaşların başta gıda ürünleri olmak üzere birçok alanda sağlıklı ve güvenli bir alışveriş yapması amacıyla gerçekleştirdiği denetimler devam ediyor.

Canik Belediyesi denetimleri sıklaştırdı

İlçede rutin denetimlerine hız kazandıran Canik Belediyesi zabıta ekipleri, denetimler kapsamında ilçe de faaliyet gösteren fırınlarda genel temizlik, hijyen kuralları, iş kıfayetleri, unların depolama şartları, üretimde kullanılan alet ve ekipmanın temizliği, ekmek gramajı, terazi kontrolleri gibi kontrelleri gerçekleştirdi.

Belli aralıklarla yapılan denetimlerin devam edeceği bilgisini veren Canik Belediyesi Zabıta Müdürü Ali Osman Çilingir,'' Halk sağlığının ve hijyenin çok önemli olduğunu vurgulayarak özellikle tarihi geçmiş ürünlerin çöp kenarlarına veya sokak ortasına bırakılmamasını, son kullanım tarihleri yaklaşan ürünleri ise işletmelerin aldıkları firmalara iade etmeleri veya imhasını sağlamaları gerektiği uyarısında bulundu. Vatandaşların sağlık ve huzuru için kontrolleri sıklaştıracaklarını ifade Ali Osman Çilingir; "Denetimlerimizdeki temel amaçlarımız var olabilecek üretim hatalarını asgari düzeye indirmek, hijyen konusundaki eksikliklerin giderilmesini sağlamak ve sorunları esnaflarımızla birlikte çözmektir."dedi.

Canik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince İş yerlerinin temizliği, gramaj ve ekmek yapımında kullanılan malzemelerin titizlikle incelediği denetimde, temizlik ve hijyen konusunda eksiklikleri görülen işletme sahipleri uyarıldı. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4