Canik'te 5 yıl dolu dolu geçti

Canik Belediyesi, ilçeyi son 5 yılda hayata geçirdiği projelerle adeta süsledi. 15 yılda sosyal kültürel ve ekonomik dönüşümün sağlandığı ilçede son 5 yılda da eğitim, kültür, turizm gibi pek çok alanda proje hizmete girdi.

Canik'te 5 yıl dolu dolu geçti ABONE OL

Son 15 yılda yapılan yatırımlarla ilçede sosyal ve kültürel dönüşümü sağlayan Canik Belediyesi, projelerle süslediği son 5 yılda da bir çok önemli projeyi hizmete sundu. İlçe merkezinde ve kırsal mahallelerde vatandaşların sosyal yaşamını kolaylaştıran ve sosyal dönüşümü sağlayan hanım konakları, sıbyan mektepleri, spor tesisleri, cami çevre düzenlemeleri, canlı hayvan pazarı gibi bir çok yatırımı tamamlayarak hizmete sokan Canik Belediyesi, ilçe merkezinde de eğitimden kültüre, turizmden kentsel dönüşüme kadar bir çok projeyi şehre kazandırdı.

GELİŞİME KATKI SAĞLAYAN PROJELER
Şehrin gelişimine katkı sağlayan projeler uygulayan Canik Belediyesi, turizm projeleri olan 15 Temmuz Şehitler Tepesi (Sancaktepe) ile Meşe Orman Park projelerinin yanısıra Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü'nde yapımı tamamlanan Karadeniz'in ilk Oyuncak Müzesi'ni hizmete soktu. Yine aynı kampüs içerisinde 1071’den 15 Temmuz’a Destanlar Müzesi’ni ise tamamladı. Yavuzselim Mahallesi'nde Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’ni açan belediye, diğer mahallelerde hanım konakları, sıbyan mektepleri, spor tesisleri ile cami çevre düzenlemeleri çalışmaları yaptı. Ayrıca Karşıyaka Mahallesi’nde Canik Millet Camii inşaatı ilerlerken, Yeni Mahalle Kentsel Dönüşüm Projesi ise uygulama safhasına geldi.
 
CANİK DÖNÜŞÜMDE ÖRNEK İLÇE
Geçtiğimiz 5 yıl içerisinde önemli icraatlar gerçekleştirdiklerini belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Dur durak bilmeden şehrimiz ve insanlarımız için hizmet ürettik. Eğitim, kültür, sanat, spor, turizm, kentsel dönüşüm gibi her alanda yatırımlar yaptık. Türkiye'nin gözbebeği olan ilçemizde geride bıraktığımız 5 yılda da şehrimiz için çok önemli projeleri hayata geçirdik. Gençlerimiz, kadınlarımız, şehrimiz için önemli projeler ürettik. Canik sosyal, kültürel ve ekonomik dönüşümde örnek ve model ilçe haline geldi” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2019, 14:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4