banner341

Canikli kadınlardan Evet’e güçlü destek

Referandumda yüzde 80 evet oyu hedeflenen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu ve Başkan Osman Genç, kadınlarla buluştu. Üç önemli ism, 16 Nisan'da sandıktan güçlü bir evet çıkacağına vurgu yaptı.

Canikli kadınlardan Evet’e güçlü destek ABONE OL

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Cumhurbaskanı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu ve Canik Belediye Başkanı Osman Genç ile eşi Nimet Genç Kuzey Yıldızı Mahallesi'ndeki Hatice Hanım Konağı'nda düzenlenen bir kahvaltıda kadınlarla buluştu. 16 Nisan'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin önemine işaret ederek, sandıktan güçlü bir evet çıkıp çıkacağına inandıklarını söyledi.

CANİK'TEN YENİ TÜRKİYE'YE KATKI
Kahvaltı sonrası konuşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Referandum startının verilmesinden itibaren sokak sokak ev ev gezerek vatandaşlarımıza Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ülkemiz ve milletimiz açısından önemini anlatıyoruz. Gördüğümüz heyecan bizi gerçekten mutlu ediyor. Canik'te yüzde 80'in üzerinde oy hedefliyoruz. İnanıyorum ki inşallah bu güzellik 16 Nisan'da sandığa Evet olarak yansıyacak. Canik çok güçlü bir evet diyerek yeni Türkiye'nin inşasına büyük katkı sağlayacak" dedi.

MİLLET CEVABINI VERECEKTİR'
Türkiye'nin büyük bir dönüşüm sürecinde olduğuna dikkat çeken Başkan Genç, "16 Nisan Türkiye'nin prangalarından kurtulma tarihidir. Bu zamana kadar ülkemizin önünde adeta fren gibi duran anayasa, sivil anayasa ile değişecek ve ülkemizin önü açılacaktır. 16 Nisan'da sandıktan çıkacak güçlü Evet'le vesayet ve darbe dönemi sona erecek, istikrar dönemi başlayacaktır. Avrupa'nın, terör örgütlerinin Evet'e karşı çıkmasının bütün sebebi budur. Sebep, güçlü Türkiye'nin istenmemesidir. Ancak halkımız oynanan oyunları çok iyi idrak etmektedir ve gereken cevabı sandıkta verecektir" diye konuştu.

'GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN EVET DEMELİYİZ'
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan da, "Türkiye’nin güçlenmesini, dünya lideri bir ülke olmasını istemeyen yabancı ülkelerin, neden hayır kampanyası yaptığını anlamak hiç de zor değil. Bizler farklı siyasi görüşlerden olabiliriz. Dünya görüşlerimiz çok farklı olabilir. Birbirimizle tartışabilir, düşüncelerimizi savunabiliriz. Ama içerisinde bulunduğumuz süreçte, tüm farklılıklarımızı bir kenara koymalı ve söz konusu vatan olduğu için gerisini teferruat olarak görmeliyiz. Güçlü Türkiye için ısrarla 'evet' demeliyiz" şeklinde konuştu.

'REJİM DEĞİL, SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİ'
Referandumun bir parti seçimi değil, Türkiye'nin halk oylaması olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu ise, "Bizim Cumhuriyetimizden ve üniter yapımızdan taviz vermemiz söz konusu dahi olamaz. Sadece sistem değişikliği var. Yeni sistemde Cumhurbaşkanına ek olarak sorumluluk getiriliyor. Bu bir rejim değil, sistem değişikliğidir. Bu sistem aksine tek adamlılığın önüne geçilmek için destekleniyor. Vatandaşın oyuyla seçilecek Cumhurbaşkanı hükümeti kurup yönetecek. Anayasa değişikliğiyle Cumhurbaşkanına sorumluluk geliyor. Yargılama yolu açılıyor. Tek adam beyanları, kafa karıştırmak için kullanılan bir yöntem" ifadelerini kullandı.

HANIM KONAĞINI GEZDİLER
Programın sonunda Başkan Osman Genç'in eşi Nimet Genç, Karaaslan ve Türkmenoğlu'na kursiyer bayanlarda perspektif sanatıyla yapılan üç boyutlu tablo hediye etti. Karaaslan, Türkmenoğlu ve Genç, Canik Belediyesi'ye yönelik olarak Hatice Hanım Konağı'nı gezdi. Burada kursiyer bayanlarla sohbet etmek ve kursiyerlerin üzerinde yapılan çalışmaları incelemek Karaaslan ve Türkmenoğlu, kadınlar için yapılanmayı büyük ölçüde ifade ederek, kadınlara yönelik geliştirilmiş hizmetlerden dolayı Başkan Genç'i tebrik etti. 

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2017, 07:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4