Canik’te Kentsel Dönüşüm Onaylandı

Resmi Gazetede yayımlanan kararla Canik'te bazı alanlar kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı olarak tescil ve ilan edildi.

Canik’te Kentsel Dönüşüm Onaylandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak 13 Mayıs 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan 'Samsun'un, Canik İlçesi Sınırları İçerisindeki Bazı Alanların Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı İlan Edilmesi Hakkında Karar' kapsamında önemli bir düzenlemeye gidildi. 

Kararda; Yeşilova, Gazi, Soğuksu, Yeni, Toptepe, Hacıismail, Teknepınar, Cinekoğlu, Hasköy mahallerinde belirlenmiş alanların kenstsel dönüşüm alanı olarak ilan edildiği belirtildi.

Verilen karar kapsamında kentsel dönüşüm ve gelişim alanı olarak ilan edilen bölgelerde yer alan ve harca esas değer üzerinden belediyelere devredilen hazine mülkiyetinde bulunan taşınmazlar kentsel dönüşüm ve gelişim amacına yönelik imar planı ve uygulaması yapılmadan artık satılamayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344