Canik'te toplantıya dualı açılış

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, bu haftaki Müdürler Toplantısı'na İstanbul Beşiktaş'ta gerçekleşen hain terör saldırısında şehit olanlar için dua ederek başladı. Genç, “Devletimizin tüm güvenlik unsurlarıyla, eli kanlı terör örgütüne gereken en ağır cevabı vereceğinden şüphemiz yoktur” dedi.

Canik'te toplantıya dualı açılış ABONE OL

Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in 12 yıldır her hafta başında düzenli olarak gerçekleştirdiği Müdürler Toplantısı, bu hafta duayla başladı. Başkan Genç'in yanısıra, Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürleri, toplantının başında İstanbul Beşiktaş'ta meydana gelen ve 30'u polis 38 kişinin şehit olduğu hain terör saldırısında hayatlarını kaybedenlerin ruhuna üç İhlas, bir Fatiha suresi okuyup, dua etti. 

BİRLİĞİMİZE ZARAR VEREMEZLER
Toplantı öncesi edilen duanın ardından konuşan Başkan Osman Genç, "Ateş bağrımıza düştü. Güzel memleketimizin güzel evlatları kalleş tuzaklarda can veriyor. Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü, huzur ve istikrarını bozmaya yönelik yapılan hain terör saldırılarını kınıyor, terörün kirli emellerini gerçekleştirmesinde destek veren tüm iç ve dış güçleri lanetliyorum. Terör örgütü ve destekçileri, dökülen kanlarla bu aziz milletin birlik ve beraberliğine asla zarar veremeyeceklerini iyi bilmelidir. Devletimizin tüm güvenlik unsurlarıyla, eli kanlı terör örgütüne gereken en ağır cevabı vereceğinden şüphemiz yoktur" dedi.

TÜRKİYE GÜÇLÜ BİR DEVLETTİR
Saldırının, Türkiye'nin istikrarını hedef alan bir saldırı olduğuna vurgu yapan Genç, "Türkiye'yi zayıf düşürmeye çalışan bir terör saldırısı. Ancak Türkiye güçlü bir devlettir. Milletimizin sağduyuyla ve her zamankinden daha güçlü şekilde dayanışma içinde olacağına inanıyoruz. Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü, huzur ve istikrarını bozmaya yönelik alçakça ve hunharca gerçekleştirilen menfur terör saldırıda şehit olan vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve Yüce Türk Milletine başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun" diye konuştu.

Başkan Genç'in yanısıra Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürlerinin yer aldığı toplantıda, belediye tarafından önceki hafta yapılan çalışmalar ve bu hafta yapılması planlanan projeler görüşüldü.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2016, 13:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner366