Çarşamba Belediyesi'nden Satranç Turnuvası

Çarşamba Belediyesi’nin düzenlediği “Çarşamba Belediyesi 1. Elo Satranç Turnuvası” Belediye Başkanı Halit Doğan’ın ilk hamlesi ile bugün başladı.

Çarşamba Belediyesi'nden Satranç Turnuvası ABONE OL

Samsun ve çevre illerden gelen 130 sporcunun katıldığı turnuva 4 kategoriden oluşuyor.
Çarşamba Belediyesi ile Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğinde Çarşamba Gençlik Merkezi’nde düzenlenen turnuva üç gün sürecek, 15 Temmuz Pazartesi günü dereceye giren sporculara düzenlenen ödül töreni ile bitecek.


Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan “Çarşamba Belediyesi olarak sosyal projelerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Çarşamba’da ilk defa satranç turnuvası düzenlendi. Satrancın ilçemizde sevilmesini ve yaygınlaşmasını istiyoruz. Samsun’dan ve çevre illerden 130 sporcumuza ve ailelerine ev sahipliği yapıyoruz. Gelecek yıl bu turnuvayı daha da büyütmek istiyoruz. Türkiye Satranç Federasyonu Samsun Temsilciliğine ve hakemlerimize teşekkür eder, turnuvaya katılan tüm sporcularımıza başarılar dilerim.”dedi.


Türkiye Satranç Federasyonu Samsun Temsilcisi Duran Karaköse “Satranç önemli bir zeka sporudur. Bu sporu sevdirmek ve yaygınlaştırmak için çalışmalar ve turnuvalar hazırlıyoruz. Şuan Çarşamba da her açıdan çok güzel bir turnuva oluyor. Satrançta önemli dereceler yapmış sporcularımız da var aramızda. Bu organizasyonun gerçekleştiren ve bizlere destek veren Çarşamba Belediye Başkanımız Halit Doğan’a teşekkür ederim.”dedi.  

 

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2019, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4