banner341

Çarşamba'da yaşlı ve engelliler için 30 milyonluk yatırım

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Engelliler ve yaşlılarımız için yapım maliyeti 30 milyonu aşan 4 projeyi ilçemize kazandırıyoruz.” dedi.

Çarşamba'da yaşlı ve engelliler için 30 milyonluk yatırım ABONE OL

Çarşamba Kaymakamı Mustafa Güney, Belediye Başkanı Hüseyin Dündar ve Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir ile birlikte Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Çarşamba Belediyesi işbirliğiyle yapılan projeleri ziyaret etti. 

“ÇARŞAMBA'DA ENGELLİLER İÇİN ÜÇ BÜYÜK PROJE”

Engelli ve yaşlılara hizmet verecek yapım değeri 30 milyonu aşan 4 projeyi Çarşamba’ya kazandırdıklarını söyleyen Belediye Başkanı Dündar, “Hayırseveri olduğumuz Çarşamba Belediyesi Engelli Çocuklar Özel Eğitim Okulunu sosyal donatıları, derslikleri ve atölye alanlarıyla birlikte 8 milyon bütçeyle tamamladık. Aile Bakanlığımız engellilerin sürekli bakımının yapılacağı Çarşamba Engelsiz Yaşam Merkezini Yeşilırmak kıyısında 20 dönüm alanda 5 blokluk yapılar şeklinde inşa ediyor. Yine Belediye ve Ticaret Borsamız işbirliğiyle Adapark’da Engellilerin ve ailelerinin gündüz bakım ve rehabilitasyonunun sağlanacağı bir merkezi ayrı bir proje olarak ilçemize kazandırıyoruz. Yine Bakanlığımız ile birlikte ilçemize Huzurevi yapımı çalışmalarını başlatıyoruz. 2018 yılında engellilerimize ve yaşlılarımıza hizmet verecek 30 milyon lirayı aşan yatırımları ilçemize kazandırmış olacağız. Engellilerimiz ve yaşlılarımız gözetmemiz, takip etmemiz ve en çok hizmet etmemiz gereken insanlardır. Projelere katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

KAYMAKAM GÜNEY, “ÇARŞAMBAMIZ ÖNEMLİ YATIRIMLARA KAVUŞUYOR”

Çarşamba’nın yaşlı ve engelliler projeleriyle önemli yatırımlara kavuştuğunu kaydeden Kaymakam Mustafa Güney, “Mülki amir olarak benim için en önemli hizmet engellilere verilen hizmettir. Devlet olarak biz her engelliye eğitim hizmeti verebilmeliyiz. Tüm problemlerin kaynağı eğitimsizliktir. Belediye Başkanımız sağ olsun bu engelli okulunu yaptı ve hayırsever olarak milli eğitim bakanlığına teslim etti. Önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde burada eğitim başlamış olacak.” diye konuştu. 

ÖZDEMİR, “BELEDİYE BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Çarşamba’da özel insanlara layık güzel eserlerin ortaya çıktığını ifade eden Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir, “Hayırseveri Çarşamba Belediyesi olan Engelli Çocuklar Özel Eğitim Okulu’nun geçici kabulünü yaptık. Donatım ve tefrişat konusunu da hallederek eğitime başlayacağız. Burayı ilçemize kazandıran Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Dündar’a eğitim camiamız ve engelli aileler adına teşekkür ediyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2018, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4