Cemiyet Başkanı Çakır'dan 10 Kasım mesajı

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Vefatının 82'inci Yıl Dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Cemiyet Başkanı Çakır'dan 10 Kasım mesajı

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Vefatının 82'inci Yıl Dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajda, "Atatürk ilke ve kazanımlarının sonsuza dek izindeyiz" denildi.

DÜNYA TARİHİNE MAL OLMUŞ BİR LİDER
Cemiyet Yönetim Kurulu adına 10 Kasım mesajı yayımlayan Başkan Yusuf Ziya Çakır, büyük dehası, üstün ve çağının çok ötesindeki vasıfları ile döneminin en büyük liderlerinden Atatürk'ün yalnız Türk milleti için değil, dünyada tarihe mal olmuş bir önder olduğunu vurguladı.

KALPLERDE UNUTULMAYACAK İZLER 
10 Kasım'ın Atatürk'ü anmanın yanı sıra onu daha iyi anlamak için de önemli bir fırsat olduğuna dikkat çeken Yusuf Ziya Çakır, "Fikir ve eserleriyle yaşadığı döneme ve yüzyıla damgasını vuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, önderlik ettiği kurtuluş mücadelesiyle sadece Türk milletinin değil, sınırlarımızın çok ötesinde yaşayan farklı dinden, dilden ve ırktan birçok insanın da kalplerinde unutulmayacak izler bırakmıştır. Türk milletinin ve dünyadaki tüm mazlum halkların kalbinde sonsuza kadar yaşayacaktır. Ata'mızın ilkelerinin ve ortaya koyduğu kazanımlarının ilelebet koruyucusu ve savunucusu olacağız" dedi.

ONURLU MİRASI TÜRKİYE CUMHURİYETİ!
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk milletinin her alanda yücelmesi için yılmadan çaba göstermiş bir lider olduğunu da vurgulayan Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı ile Türk milletinin yeniden ve daha güçlü şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlamıştır. Ata'mız, kurduğu Cumhuriyet ile de Türk insanına çağdaş uygarlığın kapılarını açmıştır. Bu bilinçle bize Türkiye Cumhuriyeti gibi onurlu bir miras bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, çalışma ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi bir kez daha minnet, şükran ve saygıyla anıyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344