Çocuk Trafik Eğitim Pisti Projesinde Çalışmalar Başladı

19 Mayıs Belediyesi tarafından hazırlanan Çocuk Trafik Eğitim Pisti Projesinde yüklenici firma çalışmalara başladı.

Çocuk Trafik Eğitim Pisti Projesinde Çalışmalar Başladı

Çocuklara trafik kültürünü ve bilincini aşılamak amacıyla hazırlanan projeye çok önem verdiğini belirten 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; ‘’ Yaklaşık 7 bin m² alan içerisinde çocuklarımızın derslerinde gördükleri teorik bilgileri uygulamalı olarak öğrenebileceği, hayatın her anı karşı karşıya kalınan trafik ortamını, trafik işaret ve işaretçilerini öğrenebilecekleri bir alan oluşturuyoruz. En güzel trafik eğitiminin minik yavrularımıza verilen bu eğitimlerin olduğunu biliyoruz. Amacımız, insana saygılı, trafik bilinci gelişmiş nesil yetiştirmek. Projemize desteğinden dolayı İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ ya teşekkür ediyorum.’’ dedi.
Hem pratik hem de teorik olarak uygulamalı bir şekilde eğitim programı düzenlenecek olan çocuk trafik eğitim pistinde çocuklar trafik eğitimini akülü araçlarla alacak. Projenin 180 gün içerisinde tamamlanması planlanmaktadır.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344