Dereköy Mahallesi Altyapıya Kavuşuyor

19 Mayıs İlçesi Dereköy Mahallesinde yıllardır süren altyapı problemi Saski ve Büyükşehir Belediyesi tarafından çözülüyor.

Dereköy Mahallesi Altyapıya Kavuşuyor

Yörükler Mahallesinde bulunan atık su arıtma tesisinden başlayan ana kollektör hattı çalışmasında şu ana kadar yaklaşık 3 km’lik bölüm palplanş sistemiyle döşendi. Yaz aylarında Dereköy Mahallesine ulaşması planlanan kanalizasyon hattı ile mahalleli yıllardır beklediği altyapıya kavuşmuş olacak. 
Çalışmaların devam ettiği alanda incelemelerde bulunan 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; ‘’ Yıllardır süren altyapı problemleri 2019 seçimleri öncesinde Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız olan Sayın Mustafa Demir Başkanımıza ilçemiz adına sunmuş olduğumuz dosya kapsamında hızla çözüme kavuşmaya başlandı.

Özellikle kanalizasyon altyapısı konusunda büyük sıkıntıları bulunan Dereköy Mahallemizde arıtma tesisinden itibaren devam eden ve yaz aylarında mahallemiz sınırları içerisine ulaşması planlanan çalışmalarının yanı sıra, Saski tarafından içme suyu hattının yenilenmesi ve Akmercan Delta Doğalgaz tarafından da bu yıl başlaması muhtemel doğalgaz çalışmaları ile birlikte 2023 yılına kadar, Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte sorumluluk alanlarımızda bulunan, altyapı çalışmaları tamamlanmış olan, yollarımızı sırasıyla düzenleyerek, Dereköy Mahallemizi hak ettiği değere kavuşturmuş olacağız. Çalışmalarından dolayı, Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir ve SASKİ Genel Müdürlüğüne teşekkür ediyorum.’’dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344