Girişimci Kadın Çiftçilerimizi Destekliyoruz

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Yöresel faaliyetleri yaşatmak ve girişimci kadın çiftçileri destelemek amacıyla Çarşamba’da yöresel çarşı kuruyoruz.” dedi.

Girişimci Kadın Çiftçilerimizi Destekliyoruz ABONE OL

Kaymakam Mustafa Güney ve Belediye Başkanı Hüseyin Dündar Yeşilırmak Doğal Yaşam Alanı’nda Tarım İlçe Müdürü Osman Akman, Kadın Çiftçiler Derneği Başkanı Betül Akça, Ziraat Teknikeri Mükâfat Gümüş ve kadın çitçiler ile bir araya geldiler. 

GİRİŞİMCİ KADIN ÇİFTÇİLERİMİZİ DESTEKLİYORUZ” 

Yeşilırmak Doğal Yaşam Alanı’nda oluşturulan Tarihi Çarşamba Sokağı’nın kadın çiftçiler için yöresel çarşı haline getirileceğini açıklayan Başkan Dündar, “Çarşambalı girişimci kadınlarımız hem üretecekler hem de ürettikleri el emeği ürünleri burada satacaklar.” dedi. Şehir merkezinin 6 km güneyinde şekillenen alanın aynı zamanda tarih ve kültür güzergahı olduğunu kaydeden Başkan Dündar şunları söyledi. “Tarihi Çarşamba Sokağı’nda girişimci kadın çiftçilerimize yer tahsis ederek faaliyetlerine destekte bulunuyoruz. Burada tarım ürünleri, hayvansal ürünler, sebze, el sanatları, hediyelik eşyalar ile yöresel ürünlerin üretilebileceği ve satılabileceği mekânlar oluşturuyoruz. İlçe turizmine katkı sağlayacak diğer ürünlerle birlikte burada yeme içme mekânları, çiftlikler ve seralar planlıyoruz. 2018 yazında bu alanları hizmete açmayı hedefliyoruz.” Şeklinde konuştu. 

“BAŞKENT’E TARİH VE KÜLTÜR GÜZERGAHI”

Bölgenin aynı zamanda tarih ve kültür güzergahı olduğuna da değinen Başkan Dündar, “Türklerin Anadolu’ya ilk yerleştiği, toplu olarak yaşamaya başladığı ve şehir hayatını ilk oluşturduğu  Taceddinoğulları’nın beylik merkezi olan Ordu Köyü de bu bölgede bulunmaktadır. Tarihi Ordu Cami, Ordu Kalesi ve Hasan Gazi Türbesi ile şehir merkezindeki Türkiye’nin ibadete açık en eski ahşap camii olan Göğceli Camii ile birlikte bütün bu mekânları Çarşamba’nın tarih turizmi olarak tanıtacağız.” dedi

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2018, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4