Gürcistan Tarım Bakanı ve Beraberindeki Heyet İl Müdürlüğümüze Ziyarette Bulundu

Gürcistan Acara Özerk Bölgesi Tarım Bakanı Sayın Tite AROSHIDZE Başkanlığındaki heyet, Ülkemizdeki Balıkçılık Sektörü’nün güncel durumu hakkında bilgi almak üzere İl Müdürlüğümüze ziyarette bulunmuşlardır.

Gürcistan Tarım Bakanı ve Beraberindeki Heyet İl Müdürlüğümüze Ziyarette Bulundu

Söz konusu heyet; Bakanlığımız Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Yetiştiricilik Daire Başkanı Sayın Özerdem MALTAŞ ve İl Müdürümüz Sayın Nail KIRMACI tarafından kabul edilmiştir. Heyete Ülkemiz ve İlimiz Balıkçılık sektörü hakkında sunumlar yapılmış, Acara Özerk Cumhuriyetinin mevcut balıkçılık sektörü durumu hakkında bilgiler alınmıştır. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa DEMİR ve Samsun Valisi Sayın Osman KAYMAK tarafından da kabul edilen Heyet akabinde Samsun ve Sinop İlleri Su Ürünleri Yetiştiriciler Birliği Sayın Osman PARLAK’ında katkıları ile ziyaret programı kapsamında bir dizi incelemede bulunmuştur. Sırasıyla; Yakakent İlçesi Küplüağzı Mevkiinde Alabalık ve Levrek ve Bafra İlçesi Derbent Baraj Gölünde Alabalık Yetiştiriciliği üzerine su ürünleri tesisleri, Canik Balıkçı Barınağı, Bakanlığımıza bağlı Samsun Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğü, Su Ürünleri İşleme Değerlendirme Tesisleri, Balık Unu ve Yağı Üretim Tesisi ile Organik Tarım Ürünleri üretimi yapan bir tesis ziyaret edilerekmisafir heyete balıkçılık ve tarım sektörümüz hakkında bilgiler verilmiş, heyetin soruları cevaplanmıştır.


    Heyet, son olarak Sinop Üniversitesi Su ürünleri Fakültesi’ne ziyarette bulunmuş olup Balıkçılık ve Su ürünleri Genel Müdürlüğü Yetiştiricilik Daire Başkanı Sayın Özerdem MALTAŞ ve İl Müdürümüz Sayın Nail KIRMACI daÜlkemiz ve İlimizi Ziyaretleri için kendilerine teşekkürlerini sunmuşlardır.


 

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2019, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4