Hastane ve Kökçüoğlu Mahallesi'nin kaderini değiştirecek proje hayata geçiyor

Hastane ve Kökçüoğlu Mahallesi'nde ikamet eden vatandaşlara müjdeler veren Başkan Tok, " Denizi ve şehri en iyi noktadan gören bu iki mahallede yapılacak olan 'Yerinde Dönüşüm'le Hastane ve Kökçüoğlu Mahallesi, herkes tarafından tercih edilen bir merkez olacak. Konforlu daireleri, otoparkı, alışveriş merkezi, yeşil alanı, oyun parkı ve sosyal donatı alanları ile vatandaşlarımızın yaşam standartları yükselecek.” diye konuştu.

Hastane ve Kökçüoğlu Mahallesi'nin kaderini değiştirecek proje hayata geçiyor ABONE OL

MİTİNG HAVASINA DÖNÜŞTÜ
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Hastane Mahallesi Cami çay bahçesinde mahalle sakinleri ile bir araya geldi.  Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği, miting havasında geçen buluşmada Hastane ve Kökçüoğlu mahallelerinde yapılacak olan yerinde dönüşüm(Kentsel Dönüşüm) projesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

"SİZ KAZANIN DİYE YILLARDIR MÜCADELE ETTİM" 
Yıllardır bu iki mahallede oturan vatandaşların kazanımları için mücadele ettiğini kaydeden Başkan Tok, " 2004-2009 yılları arasındaki belediye başkanlığım görevi süresince, Hastane ve Kökçüoğlu mahallelerinde emsal değerini yükseltip 4 emsal yaptık.  Bu dönüşümü vatandaşımızı mağdur etmeden yaptık.  Bugün, Derebahçe ve Kalkanca'da emsal değeri 1.40, Hastane ve Kökçüoğlunda ise, 4 emsal. Bu ne demek?. Derebahçe ve Kalkanca'da 1000 metrekarelik bir arsadan 100 m2'lik 14 daire yapabilirsiniz, Hastane ve Kökçüoğlunda ise 1000 m2'lik alanda 100 m2'lik 40 tane daire yapabilirsiniz. İşte bizim farkımız bu. Tüm planlarımız meclisten geçti. 26 Mart itibariyle askı süresi sona eriyor. Bu tarihten sonra inşaat izni alıp konut yapabilecek durumdasınız. Bu dönüşüm için yıllardır sizin için mücadele ettim. Bizim derdimiz sizsiniz. Siz kazanın dedik."diye konuştu.

VATANDAŞ, TOK'TAN BAŞKASINA GÜVENMİYOR
Kimsenin rızası olmadan evinin yıkılmayacağına vurgu yapan Başkan Tok, " İstediğiniz müteahhitle anlaşıp dairelerinizi yapabilirsiniz. Eğer ikna olmadıysanız, rızanız yoksa, kimse sizin şu an oturduğunuz evi yıkamaz. Şu an müteahhitler, buralarda hane sahipleri ile görüşüyormuş. Biz, İlkadım Belediyesi olarak bu işin başında olacağız. Müteahhitler ile sizin aranızda aracı olmak suretiyle organizasyonda olmak istiyoruz. Şunu da iyi bilin. Biz, sizi hiçbir müteahhide ezdirmeyiz. Hakkınızın takipçisi ve korucusuyum. Sizin hakkınızı kimseye yedirtmeyiz.  Bu işin kontrolünü biz yapacağız. İsteyen, istediği müteahitle anlaşır, dönüşümü yapar. İkna olmayan ve rıza göstermeyenlerin de evini kimse yıkamaz. Burada, önemli olan sizin razı olmanız...Dönüşüm ada bazlı olacağı için, nerede anlaşılırsa kentsel dönüşüm orada yapılacak. İkna olmayan, rıza göstermeyen vatandaşlarımıza zorla geleceğiz senin evini yıkacağız diye bir durum kesinlikle söz konusu değildir." dedi.

YERİNDE DÖNÜŞÜMLE 'DAHA MUTLU İLKADIM'
Samsun'u ve denizi en iyi cepheden gören Hastane Mahallesi'nin geniş bir hava koridora sahip olduğunu söyleyen Başkan Tok, " Yerinde dönüşümle Hastane ve Kökçüoğlu mahallerimizi tercih edilen bir yerleşke olmasına imkan tanıyacağız. Şehir Meydanına yürüme mesafesi 5 dakika olan ulaşım yolları geniş, yeşil alanı ve oyun parkı olan konforlu modern konutların yapımının önünü açıyoruz." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2017, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4