Havza belediyesi engellilere yonelik kuran kursları açıldı

Havza Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezinde devam eden kursu Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ve Havza belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ziyaret ettiler.

Havza belediyesi engellilere yonelik kuran kursları açıldı ABONE OL

Ziyarette engelli kursiyerler ile bir süre sohbet eden Kaymakam Yılmaz ve Başkan Özdemir Havza Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Ramazan Kaya’dan merkezin çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Kaya merkezde engellilere yönelik iki ayrı kursta 31 kursiyerin eğitim aldığını belirterek; “Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz işbirliği ile engellilerimize yönelik çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu yıl yaz tatili boyunca sürecek olan engellilere yönelik Elif Ba ve temel dini bilgiler ilk kez açtık.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise Engelli Koordinasyon Merkezinde açılan kursların ücretsiz olduğuna dikkat çekerek; “Amacımız engelli kardeşlerimizi sosyal hayata kazandırmak, Onları hayata bağlamak. Merkezimiz de engelli kardeşlerimizin engel durumu ve isteklerine yönelik kurs faaliyetlerimiz devam ediyor. Tüm engelli kardeşlerimizi ve ailelerini merkezimize bekliyoruz.” Dedi.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ise devletin her türlü imkanları ile engellilerin yanında olduğunu belirterek; “Havza Kaymakamlığı olarak engelli kardeşlerimizin hayata tutunması ve sosyalleşmesi için her türlü desteği vermekteyiz ve vermeye devam edeceğiz.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4