Hizmet-İş Sendikası ile Ayvacık Belediyesi Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı.

Hizmet-İş Sendikası ile Ayvacık Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Hizmet-İş Sendikası ile Ayvacık Belediyesi Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı. ABONE OL

İmza törenine Hizmet-İş Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, Başkan Yardımcısı Arif ÇELİK, iş yeri temsilcisi Nuri KILIÇ, Ayvacık Belediye Başkanı Halil KALAYCI, Başkan Yardımcısı Vedat Yazıcı, birim müdürleri Fermude ÖZTÜRK, Eren YÜKSEL katılım sağladı.

İmza töreninde konuşan Hizmet-İş Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, toplu iş sözleşmesi ile hedefledikleri rakama ulaştıklarını kaydederek, “İmzaladığımız toplu iş sözleşmesi ile üye arkadaşlarımızın ücretleri, sosyal hakları, çalışma koşulları ve ekonomik dengeleri gibi daha birçok konuda karşılıklı uzlaşı içerisinde görüşmeler sağladık, karşılıklı hoşgörü çerçevesinde geçirdiğimiz sözleşme görüşmelerinde mutlu bir neticeye ulaştık. Üyelerimizin yüzünü güldüren bu toplu iş sözleşmesi ile beraber belediye işçisi olan arkadaşlarımıza ve ailelerine hayırlı olsun” dedi.  

Toplu iş sözleşmesi hakkında bilgi veren Uzun, sözleşmenin bir yıl geçerli olduğunu, ücretlerde toplam %25 oranında artış olduğunu belirtti.

Uzun, emeğe ve emekçiye katkılarından dolayı  Belediye Başkanımız Halil Kalaycı beyefendi ye ve komisyona üyelerine şükranlarımı sunuyorum dedi.

Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı da “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren saklı cennetimiz, Ayvacık’ımız için işçimizin, memurumuzun maaşlarını geciktirmeden ödemekteyiz. Saklı cennet Ayvacık daha güzel noktalara taşıya bilmek için personelimiz ile özverili çalışmaktayız Belediyemizin imkânları dâhilinde çalışanlarımızın İşçilerimizin emeğine ve alın terine saygılıyız. Toplu iş sözleşmemiz hayırlara vesile getirsin inşallah” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4