İlkadım Belediyesi'den yıkama ve dezenfekte çalışmaları

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Salgın ülkemizden ve ilçelerimizden gidene kadar mücadelemiz devam edecek." dedi.

İlkadım Belediyesi'den yıkama ve dezenfekte çalışmaları

İlkadım Belediyesi yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında dezenfekte ve yıkama çalışmalarına devam ediyor. Özellikle vatandaşların yoğunlukla  temas ettiği sokak, cadde, bulvar  ve meydanları baştan başa köpüklü dezenfekteli tazyikli su ile yıkama yapan ekiplerin yanısıra Sağlık İşleri ekipleri de ilaçlama çalışmalarında Başkan Demirtaş’ın tasarruf politikalarına uygun şekilde çalışmalarda asla çevreye ve doğaya zarar veren kimyasallarda kullanmıyor.
İlkadım  Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü sokağa çıkma yasağı nedeniyle boşalan cadde ve sokakları köpüklü su ve dezenfektanla yıkadı. Ölümcül ve yayılma hızı yüksek olan koronavirüs salgını ile mücadele çalışmaları kapsamında ilçede hijyen çalışmalarını yoğunlaştırdığını belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,”Koronavirüs ülkemizi ve ilçemizi terke edene kadar salgınla mücadelemiz aralıksız olarak devam edecek. İnsan hayatını tehdit eden yeni tip koronavirüs salgını ile mücadele çalışmaları kapsamında tedbir amaçlı ilçemizin bütün mahalle, cadde, sokak ve kaldırımlarını belirlenen program dahilinde her gün dezenfekte edip rutin tazyikli yıkama çalışmalarımıza devam ediyoruz. Virüs tehlikesinin ortaya çıktığı günden buyana İlkadım Belediyesi  olarak vatandaşlarımızın sağlığı için gece gündüz demeden ilçemizde mikrop oluşacak bütün alanları ilaçlıyoruz. Virüsün yayılım hızını en  düşük seviyeye indirmek için dezenfekte çalışmalarımızın yanında halkımızın da bireysel tedbirler alması gerekiyor. Sokağa çıkma yasağı sona erdikten sonrada vatandaşlarımız zorunlu kalmadıkça lütfen sokağa çıkmamaları önem arz etmekte. Gereken hijyen kurallarını uygulayarak salgının önüne geçebiliriz" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344