İlkadım'da Çin malı teraziye geçit yok

İlkadım Belediyesi Zabıta ekipleri Salı günü kurulan ilçe pazarında tüketicilerin korunması ve farklı fiyat uygulamasının önüne geçilmesi için etiket denetimi ve Pazar esnafının terazilerinin denetimlerini yaptı.

İlkadım'da Çin malı teraziye geçit yok

İlkadım ilçe genelinde ilçe halkını mağduriyet yaşamaması için pandemi süresince sahada olan İlkadım Belediyesi Zabıta ekipleri 6502 sayılı tüketicinin korunması kanunu kapsamında ilçede kurulan semt pazarlarındaki denetimlerini aralıksız sürdürüyor. 
Zabıta ekiplerinin ilçe pazarı ve marketlerde fiyat etiket ve terazi denetimlerini  aralıksız sürdüreceğini belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; ”Halkımızın kanunlar çerçevesinde güven ve huzurla alışverişlerini yapabilmeleri için  fiyat etiket, son kullanma tarihleri kontrol, terazi denetimleri gibi işlemler ekiplerimizce büyük bir titizlikle devam ettiriyoruz. Şehrimizde faaliyet gösteren Pazar esnafımızın özellikle Çin malı diye tabir ettiğimiz; ticarette kullanımı yasak olan terazilerin, ayarsız, damgasız olanlarının kullanımına müsaade etmiyoruz. Hem esnaflarımızın hem vatandaşlarımızın mağdur olmaması adına yapılan bu denetimler hijyen ve güvenlik adına üretici esnaflarımız genelinde de yapılacaktır.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344