banner341

İlkadım Yeni Hizmet Binası'nın temeli atılıyor

Samsun'da bir süre önce inşaatı başlayan, İlkadım Belediyesi Yeni Belediye Hizmet Binası'nın resmi temel atma töreni 10 Haziran günü yapılacak.

İlkadım Yeni Hizmet Binası'nın temeli atılıyor ABONE OL

İlkadım Belediyesi'nce Kıran Mahallesi Eğitim Araştırma Hastanesi yanı, Ulugazi TOKİ konutları önünde belediyeye ait 20 dönümlük arazide 11 dönümlük alana inşa edilen İlkadım Belediyesi Yeni Belediye Hizmet Binası için görkemli bir temel atma töreni düzenlenecek.

Göreve geldikten sonra Ihlamur Cafe ve Restaurant, Derebahçe Sosyal Tesisi, İlkadım Kültür ve Medeniyet Yolu, Türkiye'nin en büyük Gençlik Merkezi, Hastane ve Kökçüoğlu Mahallesi Yerinde Dönüşümü ve Camii ve Külliye gibi söz verdikleri projeleri gerçekleştiren İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İlkadım Belediyesi Yeni Belediye Hizmet Binası'nı da yapıyor. Belediye hizmet binası Selçuklu mimarisi kullanılarak içerisinde birçok hizmet alanının bulunduğu camii, meydan, çocuk kreşi, spor alanları, toplantı salonu, kafetarya, otopark ve dinlenme noktalarının olacağı alanda tam teşekküllü külliye şeklinde inşa ediliyor.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan, belediye hizmet binası inşaatı ile ilgili olarak, ''Birçok ilden büyük nüfusa sahip 327 bin kişinin yaşadığı İlkadım ilçemizde İlkadım ve Gazi binalarında hizmet vermekteyiz. Binaların ayrı yerlerde olmasından dolayı kopukluklar yaşamaktayız. Vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek adına teknik ve idari birimleri tek çatı altında birleştireceğiz. İdari birimlerimiz İlkadım, teknik birimlerimiz ise, Gazi binamızda bulunuyor. Vatandaşlarımız ve belediye personelimiz iki ayrı bina olduğundan dolayı oldukça sıkıntı yaşıyor. Yapımı devam eden yeni belediye hizmet binamızın çalışmaları hızla devam ediyor. Tam teşekküllü, içerisinde bir çok yapının bulunacağı bir külliye olarak yapılandırdığımız alanda inşa edilen Yeni Belediye Hizmet Binamızı 20 dönümlük alan içerisine 11 dönümlük alana inşa ediyoruz. Yeni Belediye Hizmet Binamızın yanına 2600 metrekarelik bir sahaya belediye olarak camii yapıyoruz. 

Karşına da Kongre ve Kültür Merkezi inşa edeceğiz. İçerisinde bir çok hizmet alanının bulunduğu 600 cemaat kapasiteli camii, 5 bin metrekarelik meydan, çocuk kreşi, spor alanları, meclis ve toplantı salonu, kafetarya, 2 katlı 800 kişilik otopark ve dinlenme alanlarının bulunduğu kampüs hüviyetindeki 20 dönümlük alandaki yapı, Beştepe Külliyesi gibi çok amaçlı hizmete alanlarına dönüşecek. Belediye binamız, hem yeni görünümüne kavuşacak hem de modern ve akıllı belediyecilik kapsamına sahip olacak" açıklamalarında bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2017, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4