banner377

İlkadım’da dev eserler tek tek yükseliyor

Kadıköy Mahallesi Pazar Yeri Şehit Berati Sokak’ta kurulan iftar sofrasında konuşan Başkan Tok, “Dev gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak lazım. Bitiremezler, yapamazlar dedikleri ne varsa hepsini tek-tek yapıyor, söz verdiklerimizi bir-bir hayata geçiriyoruz." dedi.

İlkadım’da dev eserler tek tek yükseliyor ABONE OL

İlkadım Belediyesi Ramazan ayının 17’inci gününde kurulan komşu iftarı Kadıköy Mahallesi Pazar Yeri Şehit Berati Sokak’ta kuruldu. Kadıköy ve Anadolu Mahallesi sakinlerinin bir araya geldiği komşu iftarında  dede-torun, gelin-kaynana aynı sofrada buluştu. Birlik, beraberlik ve kardeşlik ortamının tesis edildiği komşu iftarı toplumsal dayanışmayı güçlendiriyor. 

KARDEŞLİK SOFRALARI KURULDU
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok
tarafından her akşam ayrı bir mahallede gerçekleştirilen ve vatandaşlar tarafından büyük ilgi gören iftar buluşmaları Ramazanın 17'nci gününde Anadolu ve Kadıköy Mahalleleri sakinlerini bir araya topladı. Vatandaşlar tarafından iftar öncesinde doldurulan masalar kardeşlik sofraları oldu.

SULTANAHMET VE EYÜP SULTAN GİBİ KÜLLİYE OLACAK
Karadeniz’in en büyük Camii ve Külliyesini inşa ettiklerini anlatan Başkan Tok, “Mimarisi ile Türkiye’ye örnek olan Karadeniz’in en büyük Camii ve Külliyesi Baruthane mahallesi Ihlamur Caddesi'nde 6,5 dönüm alan üzerinde ahşap ve kesme taşlar kullanılarak inşa ediyoruz. Doğal taş ve ahşap malzemelerin kullanılarak inşa edilen Camii ve Külliye, 5 bin kişilik cemaat kapasitesi, 200 araçlık otopark, toplantı salonları ve eğitim merkezleri ile dev bir eser olacak. Mimarisi ile Türkiye'de örnek gösterilecek Camii ve Külliye'de bayanlar için ayrı abdest ve ibadet yerleri de düşünüldü. Camii ve Külliye inşaatının tamamlanarak hizmete açıldığında İstanbul Sultanahmet ve Eyüp Sultan gibi önemli bir merkez olacak. Şehir için önemli bir merkez olacak olan Camii ve Külliye projesi hem mimarisiyle hem de eğitim, ibadet ve dinlenme ve sosyal mekanları ile dikkat çeken bir yapı olacaktır.”diye konuştu.

ELLER DUALARLA GÖĞE YÜKSELDİ 
İlkadım Belediyesinin İlkadımlılara Ramazan ayını dolu dolu yaşatmak için düzenlediği programlardan olan teravih programı için adres Gürbüz Camii oldu.  İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'un yanı sıra Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz ve Samsun Lokantacılar Odası Başkanı İsmail Balcı'nın katıldığı Kuran-ı Kerim Tilavetini İstanbul Yeni Camii İmam-Hatibi Ferruh Muştuer ve Fatih Camii Müezzin Kayyımı Recep Yasan gerçekleştirdi. Okunan dualar şehitlerimiz ve dünyanın her yerindeki mazlum ve mağdurlar için okunurken eller göğe yükseldi. Teravih çıkışı İlkadım Belediyesi tarafından ikram edilen lokmalar ve çaylar ile sohbet edildi. Ardından Başkan Tok'un katılımlarından dolayı cami cemaatine teşekkürü ile program son buldu.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2017, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner379

banner381

banner4

banner378