İlkadım’da Komşular Kaynaştı, Gönüller Kuranla Ferahladı

Ramazan ayının maneviyatına uygun programlar gerçekleştirilen İlkadım Belediyesi vatandaşları komşu iftarları ile kaynaştırırken teravih öncesi camilerde organize ettiği Kuran Ziyafeti programları ile gönüllere manevi haz yaşattı.

İlkadım’da Komşular Kaynaştı, Gönüller Kuranla Ferahladı ABONE OL

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok tarafından geleneksel hale getirilen ve İlkadım’a özgü hale gelen “Komşu İftarlarında” ilk buluşma Ulugazi, Saitbey ve Kale Mahalleleri sakinleriyle gerçekleştirildi.

3 MAHALLE BİR SOFRADA

İlkadım Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayında düzenlenen Komşu İftarları buluşması bu yıl ilk olarak Şifa Yurdu Sokak’ta Ulugazi, Saitbey ve Kale Mahallelerini buluşturdu. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok tarafından her Ramazan gerçekleştirilen ve yurt genelinde de olumlu tepkiler alan iftar programına İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcıları, İlkadım Belediyesi Meclis üyeleri, Birim Müdürleri ve üç mahallenin sakinleri katıldı.

SOFRALAR KURULDU, GÖNÜLLER DOYDU
İlkadım Belediyesi Ramazan Etkinlikleri kapsamında Şifa Yurdu Sokak’ta buluşan binlerce İlkadımlı Ramazan ayının maneviyatını en güzel şekilde yaşadı. Sokak boyunca kurulan sofrada dualar edildi, birlik ve kardeşlik için hep bir ağızdan amin dendi. Akşam Ezanının duyulmasıyla hep birlikte iftarlarını açan binlerce İlkadımlı; “Bu sofralarda hep beraber oturup yemeklerimizi yerken giderek azalan komşuluk ilişkilerini yeniden canlandırma fırsatı bulmuş oluyoruz. Bu kardeşliğe vesile olan İlkadım Belediyesi Başkanımız Erdoğan Tok’a teşekkür ederiz” diye konuştular.

DÜNYA BİRİNCİLERİNDEN KURAN ZİYAFETİ 
İftar sonrası İlkadım İlçesi İlyasköy Camii’nde gerçekleşen Kuran Ziyafeti programına Dünya ve Türkiye Kur'an Okuma Birincileri Ankara Kocatepe Camii İmam Hatibi Mehmet Atıcı ve Bağcılar İstoç Camii İmam Hatibi Mustafa Kızılcaoğlu katıldı. Dini sohbetler, kaside ve ilahi programlarıyla Ramazan ayının maneviyatının yaşatıldığı bu özel programda Kuran-ı Kerimler okunarak eller göğe yükseldi ve dualar edildi.

“BU KARDEŞLİK EN BÜYÜK BAŞARIDIR”
Ramazan ayının manevi atmosferini her zaman beraber yaşamak için her gün farklı bir mahallede vatandaşlarımızla buluşmaya devam ediyoruz diyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Geleneksel hale getirdiğimiz komşu iftarlarımızın bir yenisini Ulugazi Mahallesi, Şifa Yurdu Sokağında binlerce vatandaşımız ile birlikte gerçekleştirmekten son derece onur ve gurur duyuyorum. Son zamanlarda komşuluk ilişkilerinin azaldığı apartmandan bir cenaze olup diğer komşunu haberi olmadığı, ailelerinin birbirinden kopmuş olduğu bir süreçten geçiyoruz. İstedik ki komşu iftarları ile beraber apartmanda ki komşuları, akrabaları bir araya getirelim bir sofra etrafında buluşturalım. Bu sebep ile komşu iftarlarımızı gerçekleştiriyoruz. Yoksa burada bulunan vatandaşlarımızın her biri evinde ikram etmiş olduğumuz yemekler mevcuttur. Ama bir araya gelmek kaynaşmak beraber olmak bunu önemsiyoruz. Her akşam farklı bir mahalledeyiz farklı farklı mahallelerde mahalle sakinlerimiz ile aynı sofrada buluşuyoruz. Bugün ise, Ulugazi Mahallesi, Şifa Yurdu Sokağında muazzam bir atmosfer var binlerce kardeşimiz ağabeyimiz teyzemiz aynı sofrada. Görüyoruz ki iftarlarımız amacına ulaşmış. Allah bu sofraları boş bırakmayan vatandaşlarımızdan razı olsun. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim etsin" dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 14:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4