Kale Kafe açılıyor! İlkadım Kale Kafe nerede?

İlkadım Belediyesi'nin şehre değer katacak yaşam yerleri arasında yer alan Kale Cafe uzun süren çalışmaların ardından Kadifekale Mahallesi’nde Samsun halkına hizmet verecek.

Kale Kafe açılıyor! İlkadım Kale Kafe nerede?

İlkadım Belediyesi tarafından Kadifekale Mahallesi 30 Ağustos Caddesi üzerinde yapımı süren ve çalışmalarda son aşamaya gelinen Kale Kafe’de incelemelerde bulunan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Yakında vatandaşlar ve şehirimize dışarıdan gelen insanlarımızın oturup vakit geçirilebileceği bir mekan olarak tasarlandığımızı Kale Kafe’yi Samsun halkının hizmetine sunacağız” dedi.
Konum ve mimarisiyle İlkadım’a yakışan bir yere dönüşecek olan Kale Cafe'de artık son rötuşlar yapılıyor. Kısa süre içerisinde tamamlanacak olan Cafe'nin 210 metrekare oturum alanında, 200 kişilik oturma kapasitesine sahip olacak.Izgara çeşitleri,serpme kahvaltı,tost, sandviç, kahve ve çay çeşitlerinin yanı sıra dondurma ve pasta servisleri yapılacak. Son dönemlerin trend uygulamalarının örneğinin yer alacağı Kale Cafe’de çalışmalar yoğun tempoda devam ediyor. Eşsiz deniz manzarası ve yeşili içine alan kamelyalarıyla her yaşın tercih edeceği Cafe, sadece İlkadım’ın değil tüm bölgenin yeni cazibe merkezi haline gelecek.
Sosyal tesis olarak İlkadım Belediyesi tarafından işletilecek olan Kale Cafe’deki çalışmaları yerinde inceleyen ve çalışanlara kolaylıklar dileyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Kale Cafe, tamamlanmasıyla birlikte İlkadım’ın doğa ile iç içe çok önemli bir mekana kavuşacağını ifade etti.
Açılır-kapanır camekanlar, ebeveynleri ile gelen çocukların özgürce vakit geçirebileceği localar, mescit ve otopark alanları ile Samsunluların vazgeçilmez adresi olacağını kaydeden Başkan Demirtaş,” Sosyal yaşam alanlarının, şehirlerde insanların hayat standartlarına doğrudan etki eden ve yaşam kalitesini artıran önemli unsurlardan. İlkadım’ın yeşil hüviyeti içerisinde doğal güzellikleriyle bilinen sosyal alanlarında vatandaşlarımızın hem sosyalleşebileceği hem de aileleri ile birlikte vakit geçirebilecekleri bir sosyal yaşam alanını ilçemize kazandırıyoruz. Proje alanımızdaki Kale Cafe çalışmalarımızda son aşamalara yaklaşıyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4