banner341

Salıpazarı İlçesi Dikencik Mahallesi'nde yol çöktü

Samsun’un Salıpazarı İlçesinde yağışlar nedeni ile yol çöktü.

Salıpazarı İlçesi Dikencik Mahallesi'nde yol çöktü ABONE OL

Salıpazarı İlçesinde iki gündür etkili olan sağanak yağış heyelanlara ve yol çökmelerine neden oluyor. 
Olay, Salıpazarı İlçesi Dikencik Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, yoğun yağışlar nedeniyle Salıpazarı ile Dikencik Mahallesinin ulaşımını sağlayan yolda çökme meydana geldi. 
Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül olay yerine giderek çöken yolda incelemelerde bulundu. Belediye ekipleri her hangi bir olumsuzluğa meydan vermemek için yolu güvenlik şeridi ile çevirdi. 
Belediye Başkanı Halil Akgül, “Son yıllarda Salıpazarı ilçemiz su taşkınlarına, sel ve heyelanlara maruz kalıyor. İlçede etkili olan sağanak yağış nedeniyle ilçemizin özellikle yüksek kesimlerinde heyelanlar meydana geldi. Ekiplerimiz sahada heyelan kaldırma çalışmalarınızı sürdürürken bu kez de Dikencik-Salıpazarı bağlantı yolumuzda çökme meydana geldi” dedi. 
Gerekli güvenlik önlemlerini aldık diyen Başkan Akgül, “Çöken yolumuzun yapımına hemen başlayacağız. Gerek ilçe belediyemiz gerekse de Samsun Büyükşehir Belediyemiz ile en kısa sürede buradaki ulaşım sorununu çözerek yolumuzu yeniden sağlık bir şekilde ulaşıma açacağız” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2021, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4