Salıpazarı'nın Çehresi Güzelleşiyor

Salıpazarı Belediyesinde tüm birimler kendi faaliyet alanları içerisinde çalışmalarını devam ettirirken kış mevsimi olan şu günlerde belediyeye ait seralarda kışlık çiçek hazırlıklarına başladı.

Salıpazarı'nın Çehresi Güzelleşiyor

Salıpazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından sonbahar ve kış mevsimlerini sembolize eden mevsimsel çiçek dikimlerinin üretimi ve dikim işlemleri devam ediyor. 

İlçenin farklı noktalarında yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, “Mevsim kış, havalar soğumaya başladı. Yağışlı ve soğuk havalarda da boş durmayan işçilerimiz belediyemize ait serada çalışmalarını sürdürüyor. Kendi yetiştirdiğimiz çiçek, fidan ve ağaçlarla ilçemizi güzelleştiriyoruz. Bunu yaparken de belediye bütçemizden kaynak harcamıyoruz.” dedi .

Başkan Akgül, “Belediye olarak kendi seralarımızda ve kendi işçilerimiz ile üretimini gerçekleştirdiğimiz yazlık çiçeklerin ardından arkadaşlarımız kışlık çiçek çalışmalarına başladı. Seramızda şehrimizi süsleyen bütün çiçek, fidan ve ağaç türlerini yetiştiriyoruz.

Seramızdaki ekibimiz çiçek fidelerinin tüplere dikimlerini gerçekleştiriyor. Büyüyen çiçek fideleri daha sonra ekiplerimiz tarafından şehrimizin park, refüj, orta refüj ve yeşil alanlara dikimi yapılarak şehrimizi süsleyecekler” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021, 19:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344