banner377

Salıpazarı’nda Sıvasız ve Boyasız Bina Kalmayacak

Salıpazarı Belediye Meclisinin aldığı karar gereği cadde ve meydanlara bakan yüzeylerde boyasız ve sıvasız bina kalmayacak.

Salıpazarı’nda Sıvasız ve Boyasız Bina Kalmayacak ABONE OL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın İlçe ziyaretinde “Evlerimizin içi bizlerin, dış cephesi şehrindir. Kent estetiğini bozan görüntüdeki binaları boyayacağız, sıvayacağız” demişti. Başkan Yılmaz’ın bu çağrısından sonra hareke geçen Salıpazarı Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısında konuyu gündemine aldı.

Belediye Meclisinde konuşan Başkan Halil Akgül “Yeni gelişen ve büyüyen ilçemizde bina dış cephelerinin sıvasız ve boyasız oluşundan dolayı ilçemiz görselini etkilediğini, yerli ve yabancı misafirlerin ilçemize gelişinde bunu sıkça  ifade ettiklerinin yanında ilçemizde Sayın Valimizin başkanlığında İlçe Kaymakamımız, Büyükşehir Belediye Başkanı ve diğer kurum amirlerinin katılımlı toplantısında konu zaten gündeme gelmişti.

ÇİRKİN GÖRÜNTÜYLE ANILMAK İSTEMİYORUZ.
Tarihi ve doğal güzellikleriyle son zamanlarda yerli turistlerin ilgisini çeken Salıpazarı İlçemizin bu çirkin görüntülerle anılmasını istemiyoruz diyen Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül “İlçe merkezimizde maalesef çok hoş bir görüntü karşımıza çıkmıyor. Çok sayıda evin boyasız, eski ve döküntü olduğunu görmek mümkün.  Bu da bize ilçemize hiç yakışmıyor. Önümüzdeki günlerde bu konuyu çözmek için çalışmalarımız olacak. Vatandaşlarımızın da konuya gerekli hassasiyeti göstereceklerinden hiç şüphem yok. El birliği ile bu çirkin görüntülerden kortulacağız.”dedi.

OY BİRLİĞİ İLE KARAR ALINDI.
Alınan Meclis kararında Meydanlar, cadde ve sokakların belirlenerek sıvasız ve boyasız binaların bir an önce sıva ve boyalarının yaptırılması kararı alınmış olduğundan, öncelikle Çarşamba istikametinden Salıpazarı’na girişi olan Çarşamba Caddesi ve Şehit Orhan Erdoğan Caddesi ile Cumhuriyet Meydanına bakan binaların tamamı, Gökçeli Mahallesinde 15 Temmuz Şehitler Meydanı ve Yeşil Caddesindeki binaların sıvasız ve boyasız olanların öncelikle tespit edilerek en kısa sürede yapılmasına,  oy birliği ile karar verilmiştir”dendi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2017, 06:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner379

banner381

banner4

banner378