banner341

Tarih ve turizimle ilgili proje Tekkeköy'de hayata geçiyor

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi’nin, bölgenin en önemli turizm merkezi haline dönüşeceğini söyledi.

Tarih ve turizimle ilgili proje Tekkeköy'de hayata geçiyor ABONE OL

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) ile imzaladıkları protokolle birlikte, Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi’ndeki çalışmalar sonucu bölgenin önemli bir turizm merkezi haline dönüşeceğini açıkladı.

ÇALIŞMALAR BAŞLAYACAK
Başkan Togar, DOKAP ile imzaladıkları protokolün ardından projelerin ihale aşamasının tamamlanıp çalışmalara başlayacağını belirterek, “Tarih ve turizimle ilgili her projemizde en büyük proje ortaklarımızdan ve finans kaynaklarımızdan birisi olan DOKAP ile Karadeniz’deki ilk insan yerleşkesi Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadimizi yerli yabancı turistlerle buluşturma, turizm rotasında en çok tercih edilen yerler arasında bulunmasını sağlama noktasında hazırladığımız projeleri hayata geçirmek için protokolümüzü imzaladık” dedi.

HAYATA GEÇİYOR
Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi’nin önemine değinen Togar şunları söyledi, “İlçemizin, şehrimizin ve ülkemizin en önemli turizim bölgesi olan Karadeniz’deki ilk insan yerleşkesi Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadimizde planladığımız gezi ve yürüyüş yolları ile seyir terasları projemiz ilçemize ve şehrimize hayırlı olsun. Yerli yabancı turistler tarafından sıkça ziyaret edilen ve dünya üzerindeki en eski yerleşim yerlerinden biri olan Arkeoloji Vadimiz projelerimizin hayata geçirilmesi ile daha fazla turistin ziyaret edeceği bölgenin en önemli turizm merkezi haline dönüşecek. İmzalamış olduğumuz protokolümüzün ardından artık projelerimizin ihale aşamasını tamamlayıp çalışmalarımıza başlayacağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4