banner341

Terme Belediyesi üreterek hizmete sunuyor

Terme Belediyesi bünyesinde kurulan Ahşap İşleme Atölyesi ile birlikte kendi kent mobilyalarını üretmeye başlayan Terme Belediyesi ürettiği ilk ürünleri Terme Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu lisesine teslim etti.

Terme Belediyesi üreterek hizmete sunuyor ABONE OL

Terme Belediyesi, kent mobilyalarını artık kendi üretiyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Ahşap İşleme Atölyesinde, ahşap kent mobilyaları üretiliyor. Atölyede; bank üretimi, kamelya üretimi, ahşap korkuluk ve çeşitli bahçe mobilyaları üretiliyor. 

Kendi bünyesinde kurduğu ahşap işleme atölyesi işe birlikte üretim gücünü arttıran Terme Belediyesi, aynı zamanda da büyük bir tasarruf sağlıyor. 

Ahşap İşleme Atölyesinde üretilen bank ve üniteler Terme Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin talebi üzerine okula teslim edildi. 20 bank ve ahşap ünitenin teslim edildiği programa Başkan Şenol Kul’da katıldı. 

Programa katılan Şenol Kul öğrenciler ile bir araya gelerek, “Beledimiz her geçen gün kurumsal kimliğini daha da arttırıyor. Belediyemiz bünyesinde açtığımız yeni atölyelerle üretim gücümüz katlanarak büyüyor. Bu atölyelerden biri de Ahşap İşleme Atölyesi. Belediyemiz artık kendi kent mobilyalarını üretiyor. Böylelikle okullarımızın ve diğer kurumların taleplerine anında cevap verebiliyoruz. Aynı zamanda da kendimiz üreterek hem istihdam sağlıyor hem de tasarruf ediyoruz. İlçemize ve siz gençlerimize daha iyi hizmet verebilmek adına her adımı atıyoruz. Okul bahçeleri demek sizlerin rahatı demek, bundan kaynaklı da okullar her zaman önceliğimiz. Gençlerimizi rahat ettireceğiz ki onlar eğitim hayatlarına kesintisiz devam edebilsin” şeklinde konuştu. 

Terme Belediyesi Ahşap İşleme Atölyesinde üretilen kent mobilyaları ilçe ihtiyaçları ve gelen talepler doğrultusunda ilçedeki yerlerini alıyor. 

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2018, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner366