Terme’de minik öğrencilerden çevre duyarlılığı

Eko-Okullar projesini okullarında hayata geçiren Terme Zübeyde Hanım Anaokulunun minik öğrencileri Terme Belediye Başkanı Şenol Kul’u makamında ziyaret etti.

Terme’de minik öğrencilerden çevre duyarlılığı ABONE OL

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı tarafından Eko-Okullar projesi ile okul öncesi ile ilk ve ortaokullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için bir dizi programlar düzenleniyor. Programın uygulandığı okullarda, öğrencilere çevre konusunda olduğu kadar, yaşamları boyunca kullanacakları ve başarılarını etkileyecek alışkanlıklar kazandırılıyor.

TERME’Yİ KONUŞTULAR
Eko-Okullar proje kapsamında, Zübeyde Hanım Anaokulu 20 kişilik 5 yaş öğrenci grubu ve Okul Müdürü Arif Özüdoğru, Proje Sorumlusu Sevgi Demirbaş ile birlikte Başkan Şenol Kul’u ziyaret ederek Terme’de yapılan çevre temizliği ve geri dönüşüm hakkında konuştular. Ziyaret sırasında minik öğrenciler isteklerini, sorularını ve çevreye olan duyarlılıklarını dile getirdi.

HEYECANLI SÜRECİMİZ BAŞLADI
Bu projeyi Terme’de tek uygulayan okul olduğunu dile getiren Okul Müdürü Arif Özüdoğru “Zübeyde Hanım Anaokulu olarak amacımız daha güzel bir çevrede yaşamak, daha sorumlu ve bilinçli çocuklar yetiştirmek. 2017-2018 eğitim öğretim yılında başlayıp 3 yıl süreyle uygulanacak olan bu projemiz yeşil bayrak ile ödüllendirilecek. Eko okul olma yolunda heyecanlı sürecimiz başladı. Bu yıl ki amacımız “Çöp Atık -Geri Dönüşüm ” konusunda öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, okul idaremiz, velilerimiz ve belediyemizle birlikte çalışmak. Bu kapsamda, öncelikli olarak okulda oluşturulan EKO-TİM tarafından yürütülen bu projedeki amaçlarının atık üretimini azaltmak ve çıkan atıkların geri dönüştürülmesini sağlayabilmektir. Böylece gelecek nesillerimizin çevre bilinci kazanması ve sahip olduğu bilgileri davranış haline getirmesi konusunda bilinçli bireyler yetiştirmiş olacağız. Sizden ricamız belediye olarak bu kapsamda desteklerinizi esirgememeniz” dedi. 

BAŞKAN KUL’DAN TEBRİK VE TEŞEKKÜR
Terme Belediye Başkanı Şenol Kul “Böyle bir proje yaparak çevreye olan duyarlılığı arttırmak için yaptığınız çalışmalar çok güzel. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim, ayrıca da sizleri tebrik ederim. Çünkü temizlikle ilgili doğa bilinci bu yaşlarda başlar. Siz bu proje ile küçük yaşlarda bu eğitimi veriyorsunuz. Sizlere her zaman destek vermeye hazırız. Bizim de hali hazırda yürüttüğümüz “okullarda çevre temizlik eğitimi projemiz” var. Bu kapsamda okulunuzda da öğrencilere eğitim vermeye hazırız. Amacımız çevreye duyarlı nesiller yaratmak. Bu gelecek için, daha temiz bir Terme ve Dünya için gerekli olan bir ön koşul.” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2017, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4