Terme'de yol çalışmaları hızla sürüyor

Terme Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçe sokaklarını elden geçirip tek tek onarırken, yeni beton yol çalışmaları da devam ediyor. Sürdürülen beton yol çalışmalarını yerinde inceleyen Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, “Amacımız ilçe sakinlerinin yaşam kalitesini arttırmak” dedi.

Terme'de yol çalışmaları hızla sürüyor ABONE OL

Mevsim şartlarının uygun olması nedeniyle yol çalışmalarına yoğunluk veren Terme Belediyesi, yapılan planlama çerçevesinde mahalle yollarında beton yol çalışmaları gerçekleştiriyor. Belediye tarafından 2016 yılı içerisinde ilçenin değişik mahallelerinde 12 km beton yol yapılarak vatandaşın kullanımına sunulmuştu.

TERME BELEDİYESİNDEN 12 KM YENİ BETON YOL
İlçenin Altunlu mahallesinde yapılan beton yol çalışmalarını yerinde inceleyen ve mahalle sakinleri ile sohbet eden Belediye Başkanı Şenol Kul, belediye tarafından yeni yapılan yol ihalesi çerçevesinde 12 kilometre beton yol yapılacağını kaydetti.


KALİTELİ VE UZUN ÖMÜRLÜ 
Bir çalışma programı yaptıklarını, büyük yatırımları ve kaliteli hizmetleri Terme’nin her noktasına götürmeyi amaçladıklarını belirten Başkan Kul, “Avrupa ülkelerinde 100 yıldır kullanılan beton kaplamalı yollar, özellikle malzeme, düşük maliyet, bakım avantajları, ulaşım konforu, verimliliği ve uzun ömürlülüğü gibi çok sayıda avantaja sahip. Samsun’da yakalanan beton yol başarısı ile konu, son bir yıldır gittikçe artan bir seviyede kamuoyunun gündeminde de yer alıyor. Beton daha dayanıklı olurken, zemine de demir döşüyoruz. Amacımız kaliteli ve uzun ömürlü yollar yapmaktır. Beton yolda atağa geçtik” dedi.
67 KM BETON YOL YAPILDI
Terme’de 2014 yılından bu yana Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar ile 55 kilometre, Terme Belediyesi tarafından da 12 km beton yol yapıldığını söyleyen Başkan Kul, “Yaptığımız ihale ile ilçemizde ihtiyaç duyulan bölgelerde 12 kilometre beton yol yapacağız. Samsun Büyükşehir Belediyemizce de 2017 yılında Terme’mizde 30 kilometre beton yol yapılması planlanıyor. Yine Terme Merkez başta olmak üzere, mahallelerimizdeki alt yapısı tamamlanan cadde ve sokaklarda parke ve sıcak asfalt çalışmaları var. Yollarımızın ilçemize, mahallelerimizdeki hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 09:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4