banner375

Terme’ye modern ve güvenli yeni köprü

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Fenk ve Yenimahalle mahallelerini birbirine bağlayan okullar bölgesindeki köprünün inşaat ihalesinin yapıldığı belirterek, “Terme’nin yarınlarına güzel eserler bırakmak için görev süremiz boyunca var gücümüzle ‘aşk ve şevkle’ çalıştık” dedi.

Terme’ye modern ve güvenli yeni köprü ABONE OL
banner371

Terme Belediyesi tarafından ilçenin Fenk ve Yenimahalle mahallelerini birbirine bağlayan köprü için ihale gerçekleştirildi. Öğrenci servisleri ve ağır tonajlı araçların geçtiği okullar bölgesindeki köprüde bazı demir ayaklar yan yatarken bölgedeki istinat duvarı da yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya kalmıştı.
“3 FİRMA TEKLİF VERDİ”
Projenin gerçekleştirilmesi için Terme Belediyesi meclis salonunda ihale düzenledi. İhaleye 3 firma teklif verdi. En düşük teklifi 4 milyon 390 bin TL ile Öntürkler İnşaat Turizm Tarım Taşımacılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi verirken, en yüksek teklif 5 milyon 629 bin TL ile Zigana Peyzaj Mühendislik Danışmanlık Ali Osman Uslu İş Ortaklığı firmasından geldi. İhale komisyonu tarafından belirlenen yüklenici firma projeyi 180 gün içerisinde tamamlayacak. Eski köprünün ise bir hafta içinde yıkılması planlanıyor.
“ÖDENEK HAZIR”
Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, 4 milyon 390 bin liraya ihale edilen köprünün ödeneğinin hazır olduğunu belirterek 6 ay içerisinde bitirilerek ulaşıma açılacağını söyledi. Görev süreleri boyunca hiçbir bahaneye sığınmadan hizmet ürettiklerini ifade eden Kul, “Fenk mahallesi okullar bölgesinde yer alan köprümüz sel ve aşırı yağışlardan dolayı zarar görmüş ve hafif şekilde yan yatarak sorun oluşmuştur. Zararın etkileri her geçen gün daha da artmaktadır. Zemin etüt ve projelendirme çalışmaları tamamlanan köprü inşaat çalışmalarının ihalesini yaptık ve süreç devam etmektedir. Terme’mize hayırlı olsun” dedi.
“SORUNLARA ÇÖZÜMLER ÜRETTİK”
5 yıl önce Terme halkının teveccühü, Allah’ın izni ile Belediye Başkanlığı görevine seçildiğini ve bu görevi yapma gayreti içerisinde olduğunu belirten Kul, “Görevde 5 yılımızı doldurmak üzereyiz. Terme halkına vadettiğimiz vizyon projelerimizin biri yükselirken diğerinin temellerini attık. Bir başkasının hazırlıklarını ivedilikle başlattık. Dinledik, teşhis ettik ve şehrimizde yaşanan sorunlara çözüm yolu ürettik. Şehrin her köşe başında dokunduğumuz bir gönül, sıktığımız bir el yürekten hissettiğimiz sevdamız oldu. Karadeniz’in parlayan yıldızı Terme’yi hep birlikte geliştirdik, dönüştürdük ve değiştirdik” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 18:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner370

banner344

banner4

banner366