Terme’ye trafo merkezi ile ömürlük enerji

Terme’ye TEİAŞ tarafından yapılan 20 milyon liralık dev yatırımla Trafo(indirme) merkezi inşa ediliyor.

Terme’ye trafo merkezi ile ömürlük enerji ABONE OL

 Terme belediye başkanı Şenol Kul, “Terme’nin önemli sorunlarının her geçen gün yapılan yeni bir yatırımla çözüme kavuşturuluyor” dedi. 
Terme’de Türkiye Elektrik İletim A.Ş. tarafından yapılan Trafo(indirme) merkezi çalışmaları hızla devam ediyor. Geçtiğimiz yıl ihalesi yapılan proje hızla ilerliyor. 2018 yılı Kasım ayında bitirilecek trafo merkezi ile Terme kesintisiz ve güçlü enerjiye kavuşacak. 


ARIZALARA LOKAL MÜDAHELE
Mevcut haliyle Terme’ye gelen elektriğin bir kısmı Çarşamba bir kısmı da Ünye trafo merkezlerinden sağlanıyordu. İlçenin herhangi bir noktasında meydana gelen elektrik arızalarında lokal elektrik kesintisi uygulanamıyor ilçenin elektriği komple kesiliyordu. İlçede yapılacak olan trafo merkezinin ardından ilçede lokal enerji kontrolü sağlanacak ve mevcut arızalar merkezi olarak kontrol edilerek hızlı müdahale edilebilecek. 
KALKINAN VE BÜYÜYEN TERME
Trafo merkezinin yapıldığı alanda incelemelerde bulunan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, yetkililerden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Trafo merkezi alanında açıklama yapan Başkan Kul, Terme’de herhangi bir trafo merkezi bulunmaması nedeniyle civar ilçeler üzerinden elektrik enerjisi elde edildiğini hatırlatarak, “Terme’de trafo merkezinin kurulması için uzun süredir bir çalışma içerisinde olduk. Gerçekten ilçemiz artık kalkınan, büyüyen, gelişen ve aynı zamanda civar adresler içerisinde farklılık arz eden bir cazibe merkezine dönüştü. Bu vesileyle Terme’nin yeni bir enerji merkezine ihtiyacı vardı. Bizde uzun süredir bunun mücadelesini veriyorduk. Kısa bir süre içerisinde tamamlanacak olan trafo merkezi ile ilçemiz rahat bir nefes alacak.” Dedi.


KUL’DAN TEŞEKKÜR
Hazırlanan proje ile özellik ilçenin sanayi gibi güçlü enerji hatlarına ihtiyaç duyulan bölgelerine de daha düzenli enerji sağlayacağını, Terme’nin önemli sorunlarının her geçen gün yapılan yeni bir yatırımla çözüme kavuştuğunu belirten Kul, “ilçemiz kesintisiz ve daha güçlü bir enerji kavuşuyor. Bu hususta desteğini esirgemeyen Enerji Bakanlığımıza, Samsun Milletvekillerimize, TEİAŞ Genel Müdürlüğümüz ile Samsun Bölge Müdürlüğümüze teşekkür ederim. 20 milyon liralık bu dev yatırım Kasım 2018 yılında bitirilecek. İlçemize ve halkımıza hayırlı, uğurlu olsun” şeklinde konuştu. 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2018, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4