Yola devam

Samsunspor 25.haftada da kazanmayı başardı.Kırklareli deplasmanında da zorlanmadı.

25 haftada 20. kez galip gelen takım 19. maçtan da gol yemeden ayrıldı.Evet tam 19 maç gol yemedi bu takım.Kazanmak için bu önemli.

     Kırklareli maçında da golünü attı Gökhan Alsan.9 golü buldu böylece.Bir orta saha oyuncusunun bu rakama ulaşması kolay değil.Ayrıca Caner Arıcı asistleriyle kilit açmaya devam ediyor.Bir bek oyuncusunun skora bu derece katkı vermesi de Samsunspor açısından çok olumlu bir gösterge.Golcülerin durgun olduğu bazı maçlarda defans ve orta saha oyuncularının sahneye çıkmaları kazanma adına önemli.Üretken olamadığımız bazı maçlarda bu çilingirlik epey iş gördü bu sezon.

         Kırklareli maçında oyun olarak istenen düzeyde değildi takım.Çok üretken olamadı.Topa istediği gibi hükmedemedi.İyi konsantre olduklarını gösteren bir durum göremedik.Ama ne olursa olsun bu saatten sonra kazanmak her şeyin önünde.Aslında işin zorluğunu da görmek lazım oyuncular açısından.İşi büyük oranda hallettiğimizi düşünmüyor mu herkes,hepimiz,tüm futbol kamuoyu?Böyle bir psikolojide özellikle deplasmanda oynanacak maçlarda ya da  zayıf sayılabilecek rakiplere karşı oynayacağımız maçlarda konsantrasyon eksikliğini görebiliriz.Bu maçta bunu gördük.Umarım bu tür maçlar sürpriz puan kayıplarıyla neticelenmez.

Dediğim gibi kazanmak, 3 puan almak her şeyin önünde bu yolda.Oyun nasıl olursa olsun, mücadele ne kadar olursa olsun, konsantrasyon  ne düzeyde olursa olsun 3 puan alıp yola devam etmek önemliydi ve Samsunspor yola devam dedi Kırklareli deplasmanında.Aynı zamanda Manisa takımına da umut ışığını vermemiş oldu.

YORUM EKLE

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344