banner433

Meslekî Açık Öğretim Lisesi: Yüz yüze eğitim nedir? Yüz yüze eğitim ile alınacak dersler nasıl seçilir?

Yüz yüze eğitim nedir?

Mesleki Açık Öğretim Lisesine kayıt olan öğrencilerin kayıtlı oldukları alan ile ilgili meslek liselerinde almak zorunda oldukları derslerin eğitimidir.

Mesleki Açık Öğretim Lisesinde devam mecburiyeti var mı?

Yüz yüze eğitim ile ilgili derslerin devam mecburiyeti vardır. Öğrenci bu derslere okulun belirlediği plan çerçevesinde hafta sonu veya akşamları devam etmek zorundadır.

Yüz yüze eğitim ile alınacak dersler nasıl seçilir?

Yüz yüze eğitim ile alınması gereken dersler bu eğitimin alınacağı okul tarafından seçilir. Öğrenci her dönem verilen dersleri okula devam ederek alır.

Yüz yüze eğitimimi bitirdim. Neden mezun olamıyorum?

Yüz yüze eğitimi bitirmek tek başına mezun olmak için yeterli değildir. Döneminizin en az sekiz olması ve zorunlu ortak dersinizin kalmaması gerekiyor.

Yüz yüze eğitimini bitiren öğrencilerin belgeleri ve dosyaları Mesleki Açık Öğretim Lisesine nasıl gönderilir?

Yüz yüze eğitimini tamamlayan 211….ve 212…..li, yani dosyaları okullarda arşivlenen öğrencilerin yüz yüze eğitimini bitirenlerin bu bilgileri yüz yüze belge girişi kısmından sisteme kaydedilir. Öğrencinin öğrencilik durumu ‘’Mezuniyet İncelemesindeki Öğrenci’’ olduğu zaman dosyası içindeki muhteviyatı ile Mesleki Açık Öğretim Lisesine gönderilir. Yüz yüze eğitimini bitiren öğrenciler mezuniyet incelemesine alınmadığı sürece dosyaları merkeze gönderilmez.

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344