Bafra Kaymakamı Halis Arslan gazeteyle ilgili kendisine bilgi veren öğrenci Fatma Zehra Algan'ı ve gazeteye emek veren diğer arkadaşlarını tebrik etti ancak gazetemiz muhabiri bilgi veren öğrenci Fatma Zehra Algan'a çeşitli sorular yönelip gazete hakkında daha geniş bilgi edindi.
Matematik Gazetesi'nin asıl mucidi ise okulun sergisinde yer alamayan Bafra Fatih Ortaokulu, 8. Sınıf öğrencisi Nursena Çakır idi. Çakır hastanede tedavi gördüğü için gazetenin ve serginin başında yer alamadı.
Gazeteyle ilgili bilgi veren öğrenci Fatma Zehra Algan ve arkadaşları ise gazetenin asıl mucidinin hastanede olan Nursema Çakır olduğunu muhabirimize söyleyerek ahde vefa örneği verdi.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----