MAÇIN ADAMI - Mücadele Edip, Kazanamadık!

Bu hafta mücadele edip, iyi oynayıp kazanamadığımız bir maç izledik. Geçmiş yılları hatırlarsanız, sahada ruhsuz gezinen futbolculardan şikayet ederdik.

Hepimiz üzüldük tabii ama ligin daha ilk haftalarından, bu kadar yıkıcı yorumlarda bulunmamak gerekiyor. Bu sebepten hemen maçın ardından klavyeye geçip sağa sola sallamamak gerek diye düşünüyorum. O sebepten bu hafta biraz geç yazayım dedim. Amacım ortamı gözlemlemek ve salim kafa ile değerlendirmelerde bulunmaktı. Tüm değerli Samsunspor sevenlere de tavsiye ederim.

Aslında maç hakkında çokça yorum yapmaya gerek yok. Neredeyse tamamen sıfırdan kurulmuş bir takım vardı sahada ve bence bu ligin en iyi takımı. 

Transferlerin çoğunun da başarılı olduğunda aslında hepimiz hemfikiriz. Sadece bazı futbolculara biraz zaman tanımak gerektiğini hatırlatmak isterim. Bir dönem yasin için de onlarca eleştiride bulunan bir takım insanlar, Yasin'in nasıl doğru bir tercih olduğunu sanırım geçtiğimiz hafta görmüştür. O sebepten Çinari, Akyüz gibi bazı futbolcuları eleştirmek için biraz daha sabretmeliler.

Herkes Sayın Altıparmak hocaya çeşitli sitemlerde bulunmuş. İçten içe ben de bazı konularda hocayı doğru bulmuyorum ama bazı eleştirileri yapmak için henüz çok erken. Emin olun hepimizin gördüğünü O ve ekibi de görüyordur zaten.

Benim kanaatim ilk iki hafta varlık gösteremeyen Kocaelispor'u takım olarak bakın özellikkle belirtiyorum -takım olarak- futbolcularımız pek cidiye almadı ve kolay sandı. İşte bütün hikaye bu. Bu da bize gerçekten bir ders oldu.

Şimdi erken havaya giren futbolcularımız topa daha iyi basacak. Golü önce bulan Kocaelispor kapandıkça kapanarak ani ataklarla ikinici golü aradı. Zaten futbolun gerçeği bu. Bu maçın en kritik hatasını ise Soner yaptı.

Yediğimiz golde ne yaptığını inanın o bile bilmiyordur. Benhur'u bıraktı sanki gol atsın diye. Maçın özetlerini izlerseniz daha net anlarsınız. Neyse hoca bunu da dikkate alacaktır sanırım. Ben goldeki görüntüleri yazımın altında sizinle paylaşıyorum.

Futbolcularımız beklemedikleri bu durum karşısında biraz stres yaptılar. Akyüz aslında zor olan bir topu gole çeviremedi. Aslında bir çok futbolcu için o şekilde havadan dikine inen bir topu doğru değerlendirmek oldukça zordur.

Neyse bu hafta gördüğüm kadarıyla bir çok taraftar Boli'yi eleştirmiş. Boli konusunda fikrim hep aynıydı. Samsunspor'da yeni olmadığı için Bol için eleştirinin erken olmadığı kanaatimi geçen hafta da belirtmiştim. O sebepten Boli'yi yine yazacağım. 

Aslında ilk defa Boli'yi bu hafta hiç olmadığı kadar etkili gördüm. Burada bir şeyin altını çizmek isterim. -İlk defa hiç olmadığı kadar diyorum- iyi oynadı demiyorum. Aslında vasatı geçemedi ama bu hafta her zamankinden daha iyiydi. Doğru yerlerde genel anlamda daha doğru işler yaptı ama Boli asla Samsunspor'da oynayabilecek kapasitede bir futbolcu değil. 

Bu haftayı ufak bir yol kazası ve ders olarak değerlendirelim. İlk haftadaki çok güzel futbolla biraz gönlü büyüyen takımımıza erkenden kendine gelme fırsatı. Hocamız zaten eksik ve yanlış olan noktaları gözlemlemiştir. O sebepten tezcanlı olmayalım ve ilk haftalardan kırıcı olmayalım.

Biricik başkanımıza tavsiye;
Sayın başkanım lütfen sosyal medyanızı takip için bir ekip kullanın. İnsanlarla çok fazla polemiğe giriyorsunuz. Biliyoruz içi dışı bir olan bir insansınız, dobrasınız, sivri dillisiniz ama bazen bazı doğruları her yerde söylememek gerek. Biraz siyaset yani... Niyetinizden ve Samsunspor sevginizden zerre şüphe etmiyoruz. En az bizim kadar hatta belki bizden de fazla üzülüyorsunuz ama bırakın sosyal medyanızı bir ekip yönetsin ya da biraz daha soruların etrafından dolanın. Demirel gibi. Hatta lütfen herkese cevap yazmayın. Buna gerek yok.

Bu hafta maçın adamını Yasin Öztekin olarak değerlendiriyorum. Evet geçen hafta bundan çok daha iyiydi ancak skoru değiştirebilmek adına kendinden 10 yaş genç topçular kadar koştu ve sahada basmadık yer bırakmadı. 

İyi düşünelim, iyi olsun...

YORUM EKLE

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344