Reklam
Bugün

Atakum'da Cumhuriyet çocuklarının 100. yıl coşkusu

AtaÇocuk, Cumhuriyetin 100. yılını özel programla kutladı. AtaÇocuklu miniklerin doyasıya eğlendiği programda konuşan Başkan Deveci, “Çocuklarımıza, Cumhuriyet bilinci vermeye çalışıyoruz.” dedi.

31 Ekim 2023 - 22:47
TAKİP ETTAKİP ET

Atakum Belediye Başkanı Av.Cemil Deveci öncülüğünde hayatın her alanında katılımcı ve donanımlı bireyler yetiştirmek için hizmete açılan AtaÇocuk, Cumhuriyetin 100. yılını büyük bir coşkuyla kutladı. AtaÇocuk Çocuk Gelişim Merkezi; tüm şubelerinin öğretmen ve öğrencileriyle 100. yıla özel kutlama programı düzenledi. 
100. YILA ÖZEL PROGRAM
Atakum Kültür ve Sanat Merkezi, Küçük Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen programda;  Cumhuriyet şarkıları söyleyen minikler, öğretmenleri eşliğinde hazırladıkları koreografilerini sundular. Heyecanla sahne alan minikler, birbirinden özel gösterilerle Cumhuriyetin 100. yılına merhaba dediler. 
“CUMHURİYET BİLİNCİ VERMEYE ÇALIŞIYORUZ” 
Öğrencilerin bayram sevincini paylaşan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 100. yıl pastasını miniklerle kesti. Cumhuriyetin çocuklarıyla 100. yıl coşkusunu yaşamanın gururunu taşıdığını belirten Başkan Deveci, “Cumhuriyetin 100. yılını yaşlı genç, çocuk, kadın  tüm yurtta kutluyoruz. AtaÇocuk öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte Cumhuriyeti anlamaya ve tadını tatmaya çalışıyorlar. Cumhuriyet pastası kestiler. Cumhuriyet pastası ile birlikte Cumhuriyetin şeker tadında olduğunu yaşamlarının ileriki dönemlerinde hatırlayacaklar. Çocuklarımıza, Cumhuriyet bilinci vermeye çalışıyoruz. Hem AtaÇocuk Çocuk Gelişim Merkezi’ndeki çocuklarımızın hem de tüm çocuklarımızın Cumhuriyet Bayramını ve Cumhuriyetin 100. yılını kutluyorum.” ifadelerini kullandı.