YIKMAK KOLAY YAPMAK ZORDUR

İki haftada tam 5 kırmızı kart.Biri de hocaya.Ve son iki maçta da kartlara kadar son derece iyi bir takım görüntüsü.Üst üste iki haftada yaşananlar kaç yılda bir hangi takımın başına gelebilir?Bu durumu da bilimsel ele almak,etüt etmek  ve tedbir almak elzemdir.

Giresun maçında 70 dakika, evet tam 70 dakika top göstermedik rakibe.Sezonun en iyi oyunlarından birini oynadık.Çok net pozisyonlarımız olmasa bile gole yakın oynayan taraf Samsunspor’du.Rakibin tek stratejisi ‘Çanakkale geçilmez ‘ mantığıyla  topun arkasında kalıp boşluk vermemek ve bir puanı kurtarmaktı.

Ertuğrul Hoca Kubilay hamlesini yaptı,Tomane’yi de oyuna alıp muhtemelen çift santrafora dönecekti .Hatta Tomane değişiklik için kenara gelmişti.

İşte ne olduysa o dakikadan sonra oldu.Art arda gelen kırmızın kartlar dağıttı herkesi.Kontrol kayboldu.Kenar yönetimi krizi yönetemedi hatta büyüttü.Kontrolün kaybolduğunun en bariz göstergesi 9 kişiyle beraberliği kurtarmaya çalışmak yerine bilinçsizce saldırmak ve kontraya yakalanıp golü yemek.

Sevgili Selçuk Kaya’ya ligin ikinci devresine başlarken verdiğim röportajda ayağımıza sıkmazsak şampiyonluk yolunda sıkıntı yaşamayız demiştim.İki haftadır sahada ayağımıza sıkıyoruz.Ve sosyal medyada fırtınalar koparıp ayağımıza sıkıyoruz.

Yapmayalım bunu.

Eleştirelim.O niye oynamadı,bu niye çıktı,onun performansı kötü diyelim.Konuşalım,tartışalım.

Ama en galiz hakaretlerle ileri geri,abuk sabuk kelimelerle yapmayalım bunu.

Unutmayalım şampiyonluğu kaybetmiş falan değiliz.Hâlâ en güçlü favoriyiz.

İddia ediyorum şu Giresun takımından daha fazla favoriyiz.

Sükuneti elden bırakmadan ,

yıkıp dökmeden hareketi etmeliyiz.

Yıkmak kolay yapmak zordur.

YORUM EKLE

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344