Hasköy Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri Canik Belediyesi'nde

Hasköy Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlattığı "Samsun İçin Okuma Vakti" projesini Canik Belediyesi'nde gerçekleştirdi. Eğitime büyük destek veren Başkan Osman Genç'i ziyaret eden öğrenciler, Genç ile birlikte kitap okudu.

Hasköy Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri Canik Belediyesi'nde

Kültür - Sosyal İşler Müdürü Hamza Aygün ve okul idarecilerinin de yer aldığı etkinlikte öğrencilerle birlikte kitap okuyan Başkan Genç, en büyük gücün bilgi olduğuna dikkat çekti.
Yeni bin yılda bilginin önemine vurgu yapan Başkan Genç, en büyük gücün bilgi olduğunu ifade ederek, "Eğer Türkiye'yi geleceğin en önemli güçlerinden biri haline getirmek istiyorsak, bunun yolu bilgiden geçiyor. Bilgiye sahip olmaktan geçiyor.

Bilgiye sahip olan, bilgiyi üreten, bilgiyi kullanan ülkeler bir adım öne geçiyor. Artık top, tüfek, tank değil bilgi iş görüyor. En büyük güç bilgidir. Onun için bilgi toplumu olma yolunda çok daha büyük gayret göstermemiz gerekir" dedi. 
Etkinliğe ellerinde okumanın önemini anlatan dövizlerle katılan öğrenciler, etkinlik sonunda eğitime yaptığı katkılardan dolayı Başkan Genç'e kitap ve çiçek verdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4