Hedefi Altın Madalyadan Vuracaklar

18-30 Temmuz tarihleri arasında Samsun’da yapılacak Deaflympıcs 2017 hazırlıklarında sona yaklaşan İşitme Engelliler Atıcılık Milli Takımımı, Türkiye’ye altın madalya kazandırmayı hedefliyor.

Hedefi Altın Madalyadan Vuracaklar ABONE OL

Türkiye’ye altın madalya kazandırmayı hedefliyor.
Çalışmalarının son ayağını  Ankara Eryaman'da bulunan Türkiye Olimpiyatlara Hazırlık Merkezi'nde (TOHM) sürdüren millilerimiz yoğun kamp programından geçiyor.
İşitme Engelliler Atıcılık Milli Takımı Antrenörü Bora Göktepe,  kısa zamanda büyük mesafe kat ettiklerini belirterek,  Samsun’da madalya için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Göktepe, “Diğer branşlarda olduğu gibi önce Türkiye şampiyonaları yapıldı. Türkiye şampiyonaları sonucuna göre geniş bir kadroyu kampa aldık. Kampta eleme yarışmalarımızın sonucunda kesin kadromuz belli oldu. 7 erkek, 5 bayan toplam 12  sporcu var. 9 branşta olimpiyatlarda ülkemizi temsil edeceğiz” dedi.
AİLENİN ÜÇÜNCÜ MİLLİ SPORCUSU
15 yaşında milli takıma girmeyi başaran Ayşe Nur Coşar ise, “Babam ve ağabeyim de güreş milli takımlarında yer aldı, onların izinden gittiğim için çok mutluyum. Atıcılık branşını seçtiğimde gerçekten milli takıma seçilmeyi hiç beklemiyordum. İlk kez olimpiyatlara gideceğim, çok heyecanlıyım” dedi. Olimpiyatlarda madalya istediğini belirten Coşar, bunun için çok çalıştığını söyledi.
23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları atıcılık yarışmaları 17 Temmuz’da başlayacak.
Türkiye’yi atıcılık branşında temsil edecek kadroda şu isimler bulunuyor: 
Antrenörler: Bora Göktepe, Murat Arslan, Hanifi Fazlı Soysal ve Mübeccel Çalhan
Sporcular: Makbule Akkaya, Ayşe Nur Coşar, Ayşe Simin Temur, Seval Öztürk, Sevda Öztürk, İlyas Hakkı Kavalcı, İsmail Yakıcı, Habip Yeşilöz, Mehmet Bal, Onur Can Gökçedağ, Mehmet Cesim Güçlü ve Oğuzhan Yılmaz.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2017, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4